Zawór kriogeniczny – gdzie znajduje zastosowanie?

Każdy przedsiębiorca, który planuje rozwinąć biznes w branży transportowej, powinien orientować się, jakie akcesoria i rozwiązania pozwolą mu bezpiecznie przewozić substancje w stanie płynnym i lotnym. Więcej na ten temat można dowiedzieć się z poniższego tekstu, poświęconego zaworom kriogenicznym.

Czym jest zawór kriogeniczny?

Zawór kriogeniczny to taki rodzaj zaworu, który jest wykonany ze stali kwasoodpornej lub ze stali nierdzewnej. Jego zadaniem jest ochrona zbiorników, w których transportowane są skroplone gazy, opary czy ciecze, przed rozszczelnieniem. Zawór kriogeniczny charakteryzuje się wysokim zakresem temperatury pracy, wynoszącym od -200 do +200 stopni Celsjusza. Wykazuje się dużą wytrzymałością, trwałością i szczelnością, dlatego jest bardzo często spotykany w cysternach.

Jak dobrać odpowiednie uszczelnienie włazów do cystern?

Pozostając w temacie włazów, nie sposób nie poruszyć kwestii odpowiedniego ich uszczelnienia. Każdy przedsiębiorca stykający się w swojej pracy z tym zagadnieniem, zajmujący się transportem cieczy i gazów, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak przerażające mogłyby być skutki rozszczelnienia zbiorników cysterny. Dlatego też dodatkową formą uszczelnienia zaworów są płytki bezpieczeństwa w Gdańsku.

Gdzie zawór kriogeniczny znajduje zastosowanie?

Wszelkie firmy, które zajmują się transportem produktów spożywczych w formie płynnej (bądź też środków chemicznych) korzystają z zaworów kriogenicznych. Zapewniają one wysoki poziom bezpieczeństwa – zarówno kierowcom, jak i innym użytkownikom ruchu drogowego. Gwarantują, że przewożone w formie lotnej lub płynnej związki i substancje nie przedostaną się do powietrza, gleby czy nie wyleją wprost na jezdnię. Zadaniem zaworu, oprócz uszczelnienia, jest także ułatwienie szybkiego zatankowania cysterny. Ponadto w pojeździe stosuje się też uszczelki, które wykonuje się z wysokiej klasy tworzyw, najczęściej gumy bądź silikonu czy też kauczuku o syntetycznym pochodzeniu. Każdorazowo rodzaj uszczelki dopasowuje się do typu transportowanego płynu.

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Dodaj komentarz