3 sposoby na nowoczesny taras

Lato to zdecydowanie ten moment, gdy jak najwięcej czasu chcemy spędzać na dworze, a w przypadku posiadania domu na tarasie. Taras jest właśnie tym miejscem, które w dużej mierze decyduje o funkcjonalności domu oraz sposobie relaksu w nim.

Dobrze zaprojektowany taras, gdzie swoje miejsce znajdzie każdy członek rodziny zdecydowanie dobrze wpływa na to, jak czujemy się we własnych wnętrzach. Przy odrobinie wysiłku i ciekawych pomysłach możliwe jest to, aby w krótkim czasie sprawić, że nawet mniejszy i niewygodny taras będzie miejscem odpoczynku i relaksu całej rodziny. Na to, jak wygląda nasz taras ma wpływ wiele czynników, wśród których zdecydowanie można wymienić takie, jak:

– zastosowana hydroizolacja i ochrona przeciwwodna,
– okładzina posadzki,
– balustrady i ich wykończenie,
– oświetlenie,
– roślinność,
– meble tarasowe,
– dodatki.

Aranżując taras w stylu nowoczesnym warto stosować materiały dedykowane, o odpowiednim designie. Jakie są 3 sposoby na nowoczesny taras?

1. Nowoczesne płyty tarasowe

Bardzo ważnym elementem nowoczesnego tarasu jest okładzina posadzki. Tu sprawdzą się odpowiednio dobrane płyty tarasowe, które są oczywiście wykonane z betonu. Materiał, jakim jest beton gwarantuje, że nawet po długim i bardzo intensywnym okresie użytkowania płyty będą wyglądały nadal elegancko i zachowają swoje pierwotne właściwości mechaniczne. Producenci galanterii betonowej oferują naprawdę różnorodne rozwiązania pod względem kolorystki i designu, tak więc bez problemu można dopasować płyty do aranżacji tarasu i ogólnego otoczenia domu. Dodatkowo płyty tarasowe są bardzo proste w układaniu.

Zobacz także: https://easyweb.pl/z-czego-zrobic-sciezki-w-ogrodzie/

2. Oświetlenie tarasu – niezwykle ważne

Oświetlenie tarasu jest tym elementem, na które warto zwrócić szczególną uwagę. Zastosowanie oświetlenia górnego, centralnego, a także bocznego może sprawić, że nasza aranżacja będzie miała naprawdę indywidualny charakter. Oczywiście same żarówki, jak również kinkiety, lampy, klosze mogą być zakupione w odpowiednim designie. Dodatkowo można również zastosować oświetlenie w postaci pasków LED, co dodatkowo podkreśli klimat.

3. Meble tarasowe

Meble tarasowe to zdecydowanie esencja tarasu. Powinny być estetyczne, dopracowane, bezpieczne, stabilne, odporne na utratę koloru, promieniowanie UV, deszcz, wahania temperatury oraz silne podmuchy wiatru. Jeżeli taras ma być aranżowany w stylu nowoczesnym to zdecydowanie warto zainwestować w meble wykonane ze stali i szkła hartowanego, meble z palet bądź meble rattanowe.

Aktualizacje newslettera

Wprowadź swój adres e-mail poniżej, aby zapisać się do naszego newslettera