Zakup Iota

Rynek kryptowalut jest ogromny i coraz bardziej rozpędza się w możliwościach oferowanych inwestorom. Niektórzy spośród inwestujących swoje pieniądze w kryptowaluty, przyszłość upatrują w mniej popularnych wirtualnych pieniądzach. Jedną z takich właśnie cyfrowych walut jest Iota.

Cyfrowy pieniądz Iota

Iota działa od 2016 roku. IOTA jest księgą rachunkową, nie korzystająca z blockchain, ale z technologii, która nie blokuje DAG. Niekiedy w stosunku do tej technologii stosuje się nazwę Tangle. Umożliwia ona funkcjonowanie sieci zarówno bez transakcyjnych opłat, jak i bez żadnych limitów. Sprawia to, iż nie jest ściśle określone, jaka ilość transakcji może być maksymalną w trakcie sekundy. Transakcje w niej są bezpłatne. W sieci IOTA funkcjonuje cyfrowa waluta, oznaczana jako OIT. Posiada przedwydobyte tokeny, które są niepodzielne.

Inwestowanie w Iota

Gdzie kupić lota? Bardzo popularne w sieci giełdy kryptowalut oferują możliwość zakupu tej kryptowaluty. Jednym z takich miejsc jest Plus500. To platforma mająca już kilkunastoletnie doświadczenie. Pomocne narzędzia do handlu a także dobry support, sprawia że inwestorzy chętnie korzystają z zakupu kryptowalut na tej platformie. IOT swoim klientom oferują także giełdy kryptowalutowe, typu Binance. Iota z powodzeniem można także kupić na Xtb oraz w Etoro.

Istnieje tam możliwość dokonywania transakcji za bardzo niewielkie pieniądze, osiągając duże zyski przy korzystaniu z oferowanych przez te serwisy dźwigni finansowej. O zakupie tego cyfrowego pieniądza inwestorzy mogą myśleć także w kontekście kantoru, jak na przykład Coinbase, jednak w tym wypadku należy liczyć się z wyższymi opłatami i mniej korzystnym kursem. IOT dostępny jest na wielu internetowych giełdach, ale nabyć go można też poprzez kryptowalutowy automat.

Dokonywanie zakupu kryptowaluty powinno zostać poprzedzone utworzenie własnego portfelu wirtualnego w którym zostanie umieszczona cyfrowa waluta. W każdym przypadku jest to rozwiązanie które bardziej zabezpiecza środki niż zewnętrzna giełda. W przypadku zainteresowania wyłącznie krótkoterminowymi zyskami, zamiast samej kryptowaluty, można prowadzić handel jedynie jej kontraktami.

Podsumowanie

Przy pomocy dostępnych w sieci narzędzi, takich jak kalkulator kryptowalut można dokonać szybkiego przeliczenia między różnymi parami kryptowalutowymi i dzięki temu dokonać możliwie najlepszego zakupu. Warto także korzystać ze specjalistycznych narzędzi takich jak Google Trends i przy ich pomocy śledzić, jak w ciągu roku kształtowało się zainteresowanie krypto walutą Iota.

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Dodaj komentarz