Zagospodarowanie piwnicy

Piwnica to bardzo przydatne i funkcjonalne pomieszczenie. Zarówno kiedy mieszkamy w bloku jak i w domu jednorodzinnym, piwnica może dla nas stanowić bardzo ważną dodatkową przestrzeń, którą możemy spożytkować na rożne cele. Zatem jak zagospodarować piwnicę w najbardziej optymalny sposób?

Zagospodarowanie piwnicy na pralnię i suszarnię

Przede wszystkim w naszej piwnicy możemy umieścić pralnię i suszarnię. Wydaje się, że piwnica idealnie nadaje się do takiego właśnie przeznaczenia. Możemy tutaj wstawić pralkę, a także bardzo dużą suszarkę. Oczywiście przed zagospodarowaniem piwnicy, poszliśmy ja odpowiednio przygotować. Dlatego warto przeprowadzić podstawowy remont pomieszczenia piwnicznego, w postaci wykończenia ścian, a także podłogi. Oczywiście w naszej piwnicy powinny być również poprowadzone odpowiednie łącza elektryczne, a także wodno-kanalizacyjne. Oprócz pralki możemy tutaj postawić również niewielką wannę, która będzie nam służyła na przykład do płukania tkanin. Warto również wiedzieć, że w piwnicy zaaranżowanej na pralnię, powinna panować odpowiednia cyrkulacja powietrza. Dlatego dobrze jest, jeśli w piwnicy mamy okno, albo chociaż kratkę wentylacyjną.

Skład opału w piwnicy

Oczywiście w piwnicy możemy również składować opał. Niemniej jednak coraz szybciej odchodzimy od stosowania węgla, czy też drewna do ogrzewania mieszkań. Jednak jeśli masz w domu kominek, to oczywiście piwnica doskonale nadaje się do składowania drewna . To oczywiście to nie wszystkie możliwości, jakie możemy wykorzystać, dysponując piwnicą.

Inne możliwości zaaranżowania piwnicy

Piwnicę możemy również zaaranżować na jakieś dodatkowe pomieszczenie służące do rozrywki. Możemy w tym miejscu postawić choćby duży stół bilardowy, czy też stół do ping ponga Jeśli jednak nie planujemy korzystać z tego typu rozrywki, to piwnica może służyć nam również jako warsztat, w którym po prostu będziemy składować różnorodne narzędzia ,a także przedmioty których na co dzień nie użytkujemy w domu.

Piwnica to doskonałe miejsce do przechowywania roweru. Wówczas nie musimy trzymać go w mieszkaniu, czy też w domu, co często wiąże się ze sporym bałaganem. W piwnicy możemy rower oczywiście również przyczepić zamknięciem do jakiegoś trwałego elementu w ścianie budynku. Zyskujemy wówczas pewność, że złodziej nawet po sforsowaniu drzwi do piwnicy, będzie miał problem z dokonaniem kradzieży

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Dodaj komentarz