Wynajem samochodu z wypożyczalni – czy warto?

Wypożyczanie samochodów staje się w dzisiejszych czasach czymś bardzo popularnym i codziennym. Oczywiście wiele osób powie, że najlepszą opcją jest posiadanie własnego auta, chociażby ze względu na niezależność oraz brak obawy o karę przy ewentualnej kolizji. Są jednak ludzie, którzy nie potrzebują samochodu na własność lub też firmy, które wynajmują auta służbowe dla swoich pracowników. Warto zaznaczyć, że w przypadku wypożyczenia, nie ponosimy opłat za ubezpieczenie oraz utrzymywanie samochodu, co z pewnością pozwoli wiele zaoszczędzić.

Czym kierować się w przypadku najmu auta?

Tak samo jak ze wszystkim, aby wynająć samochód konieczne jest spisanie umowy najmu. W zależności od firmy, umowy mogą różnić się znacznymi szczegółami. Najważniejszą czynnością jest dokładne przeanalizowanie umowy po to, by nie narazić się na dodatkowe koszty.

Na wstępie warto poruszyć kwestię ubezpieczenia, gdyż nie wszystkie firmy oferujące wynajem nam je opłacą. Późniejszym etapem może być uzgodnienie zasad zwrotu samochodu, a także dokładne sprawdzenie czy nie został narzucony nam limit kilometrów. Z reguły po przekroczeniu limitu ceny gwałtownie wzrastają, więc upewnijmy się, że ten podany na umowie jest dla nas wystarczający.

wynajem samochodu

Zaopatrzenie firmy w najmowane samochody

Z pewnością jest to świetne rozwiązanie zarówno dla mniejszych, jak również większych biznesów. Wypożyczalnie oferujące wynajem aut dla firm, posiadają różnego rodzaju pakiety, które będą odpowiednie dla poszczególnych działalności gospodarczych.

W zależności od tego, jak chcemy by wyglądał wynajem, możemy zrobić to na trzy sposoby. Poprzez wypożyczenie na zawołanie, vouchery lub po prostu na wyłączność.

Pierwszy typ najmu polega na zainstalowaniu przez pracowników aplikacji, na której będą oni mogli w dowolnym momencie ubiegać się o wypożyczony samochód w celu dojazdu z jednego punktu, do drugiego. Nie jest więc przypisany im dokładny typ auta, lecz możliwość skorzystania z niego w każdej chwili.

Z kolei wynajem na vouchery jest czymś bardzo podobnym do poprzedniej opcji z tą różnicą, że nie wymaga instalowania aplikacji. W tym przypadku to właściciel firmy decyduje o wręczeniu biletów na przejazdy swoim pracownikom. Jest to przydatne w momencie, w którym nasi pracownicy zmuszeni są do długotrwałego dojeżdżania do pracy komunikacją miejską.

Ostatnim sposobem jest najmniej skomplikowany z nich wszystkich – wynajem na wyłączność. Polega on na tym, że danej działalności przypisana jest określona liczba samochodów, które są do dyspozycji osób pracujących w firmie.

Korzyści wynikające z wynajmu auta

Dzięki wynajmowaniu samochodu nie tylko nie musimy martwić się o utrzymanie i eksploatację, ale są nam oferowane również dodatkowe korzyści. Wypożyczalnie zaopatrzone w wyżej wymienione pakiety dokładają do nich darmowe parkowanie w strefach miejskich czy monitorowanie swoich przejazdów. Często też zdarza się, że wypożyczalnia pokrywa koszty związane z serwisem i tankowaniem, oraz w razie potrzeby wręcza nam samochód zastępczy, co również jest sporą zaletą.

Aktualizacje newslettera

Wprowadź swój adres e-mail poniżej, aby zapisać się do naszego newslettera

Dodaj komentarz