Wymiana okien. Czy warto się kierować wyłącznie ceną?

Wymiana stolarki okiennej w starym domu to dość poważne i często bardzo kosztowne przedsięwzięcie, do którego odpowiednio trzeba się przygotować. Wybór odpowiedniej firmy i odpowiednich okien to połowa sukcesu. Druga połowa to dobry montaż.

Na rynku jest bardzo dużo firm, które produkują okna oraz firm, które zajmują się profesjonalnym montażem. Wybór odpowiedniej, przy tak dużej konkurencji, przedziale cenowym oraz specyfikacji okien wcale nie jest łatwy. Stąd przygotowując się do wymiany stolarki okiennej czy drzwiowej szukamy w pierwszej kolejności firm, które współpracowały z naszymi znajomymi, posiadają rekomendację, mogą zaproponować za rozsądne pieniądze najbardziej korzystne rozwiązania.

Czy podczas wyboru okien można kierować się tylko i wyłącznie ich ceną, a także wybierać rozwiązania najtańsze? Warto przyznać, że jest to rozwiązanie dość ryzykowne. Okna Ożarów Mazowiecki są bowiem rozwiązaniem na lata.

Czy cena ma najważniejsze znaczenie?

Dokonując porównania wielu ofert na okna dojdziemy do wniosku, że przedział cenowy jest naprawdę różny. Z jednej strony to bardzo dobrze, gdy z mamy wtedy możliwość wyboru rozwiązania, które z naszego punktu widzenia będzie jak najbardziej korzystne. Cena, którą widzimy powinna obejmować zarówno demontaż starych okien, produkcję nowych oraz ich montaż. Często w ramach różnych promocji możemy liczyć na różnego rodzaju dodatki, jak darmowy montaż.

Zobacz także: https://www.ctmpolonia.pl/drzwi-zewnetrzne-na-lata-jak-je-wybrac/

Cena za okna nie powinna być wyłączenie czynnikiem decydującym, gdyż cena nie zawsze idzie w parze z jakością.

Specyfikacja – podstawa

Zdecydowanie warto określić, jakich okien potrzebujemy. Inne okna będą potrzebne do domu, który przechodzi termomodernizację, inne do domu pasywnego i ekologicznego, inne do domu który jest mocno nasłoneczniony, a jeszcze inne do domu, który znajduje się w bardzo hałaśliwym otoczeniu. Firma dostarczająca okna powinna na nasze potrzeby odpowiedzieć adekwatną ofertą.

Dokładnie warto zapoznać się z rodzajem profili okiennych, współczynnikami przenikania ciepła, ograniczeniem hałasu, rodzajem pakietów szybowych.

Estetyka + wykonanie

Bardzo często podczas wyboru okien mamy możliwość dokładnego sprawdzenia, jak będą one wyglądały. Warto skorzystać z tej opcji bo wtedy będziemy wiedzieć, jak dokładnie nasze okna będą wyglądały, a to czyni zakup bezpieczniejszym.

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Dodaj komentarz