Wirtualne biuro – o czym mowa w praktyce?

Wirtualne biuro to stosunkowo nowa na polskim rynku usługa, która od wielu lat jednak funkcjonuje w Europie Zachodniej. Obecnie cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze względu na to, że jest to doskonałe rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które pragną prowadzić swoją własną działalność gospodarczą, lecz nie chcą rejestrować firmy na przykład pod adresem miejsca zamieszkania. W takiej sytuacji mogą opłacić wirtualne biuro, które będzie ich oficjalną siedzibą. O czym mowa w praktyce? Podpowiadamy.

Czym jest wirtualne biuro?

Wirtualne biuro w Krakowie to usługa z zakresu outsourcingu obsługi biurowej. Rozwiązanie to polega na tym, że przedsiębiorca wynajmuje miejsce do prowadzenia działalności gospodarczej, jednak nie musi się w nim pojawiać. Wykupuje adres do rejestracji przedsiębiorstwa, a także korespondencji. Przebywający na miejscu pracownicy firmy, która oferuje usługi wirtualnego biura odbierają pocztę i przesyłają ją na wskazany adres. Jest to więc doskonale rozwiązanie dla osób, które nie chcą rejestrować swojej firmy w mieszkaniu, lecz fizycznie nie potrzebują przestrzeni do pracy, ponieważ na przykład działają w trybie home office. Rozwiązanie to pozwala zaoszczędzić na wynajmie lokalu a także zatrudnieniu pracowników.

Jakie udogodnienia oferuje usługa wirtualnego biura?

Często firmy, które oferują usługi takie jak obsługa księgowa firm w Krakowie, dodatkowo świadczą outsourcing obsługi biurowej. W takiej sytuacji można zarejestrować swój biznes w dowolnej, często prestiżowej lokalizacji. W skład tej usługi wchodzi udostępnienie indywidualnego numeru telefonu, odbieranie poczty i przesłanie jej na wskazany adres, a czasami dodatkowo wynajem sal na różnego rodzaju spotkania firmowe.

Wirtualne biuro to całkowicie legalne usługa, która zyskuje wielu zwolenników ze względu na sporą oszczędność pieniędzy jaka za nią idzie. To doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorców na przykład wynajmujących mieszkanie lub tych, którzy jeszcze nie zdążyli wynająć własnego lokalu.

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Dodaj komentarz