Wewnątrzuszne aparaty słuchowe – czym są i co warto o nich wiedzieć?

Prawidłowe słyszenie to niezwykle ważny element codziennego funkcjonowania, który pozwala swobodnie rozmawiać, oglądać filmy, słuchać muzyki, jeździć samochodem czy bezpiecznie poruszać się w przestrzeni publicznej. Każdy ubytek słuchu obniża jakość życia, jednak nowoczesne technologie pozwalają zminimalizować dyskomfort osób zmagających się z podobnymi problemami. Wszystko za sprawą aparatów słuchowych, wśród których coraz popularniejszą opcją staja się aparaty wewnątrzuszne. Czym się charakteryzują? Odpowiadamy.

Czym są wewnątrzuszne aparaty słuchowe?

Wewnątrzuszne aparaty słuchowe to jeden z podstawowych rodzajów urządzeń zaprojektowanych z myślą o pacjentach zmagających się z niedosłuchem o różnym zakresie. Aparaty słuchowe posiadają dość prostą budowę i schemat działania. Wbudowany mikrofon odbiera dźwięki z otoczenia, które trafiają do procesora, gdzie ulegają przetworzeniu na impulsy. One z kolei wędrują do słuchawki umieszczonej w przewodzie słuchowym użytkownika.

Aparaty wewnątrzuszne, zwane również niewidocznymi, na tle modeli tradycyjnych wyróżniają się kompaktowymi rozmiarami oraz sposobem ich noszenia – urządzenie całkowicie mieści się w kanale słuchowym, więc dla osób trzecich są praktycznie niezauważalne. Co ważne, podobne modele wykorzystują akustykę małżowiny usznej, przez co zapewniają naturalne dźwięki.

Zobacz także: https://gazetamazowiecka.pl/nowoczesny-aparat-sluchowy-jak-wybrac-najlepszy/

Aparaty słuchowe niewidoczne – podstawowe zalety

Aparaty wewnątrzuszne nie bez powodu stają się coraz częściej wybieraną alternatywą dla tradycyjnych aparatów zausznych. To bardzo wygodne rozwiązanie przede wszystkim dla osób, które preferują aktywny styl życia i nie stronią od uprawiania sportu. Aparat niewidoczny, dzięki niewielkim rozmiarom, jest komfortowy w codziennym noszeniu i nie przeszkadza w czasie biegania czy jazdy na rowerze. Staje się również pierwszym wyborem wśród pacjentów noszących okulary korekcyjne, bo nie nachodzą się z zauszną słuchawką aparatu. Jednak cechą, która w największym stopniu wpływa na zainteresowanie tymi urządzeniami jest ich dyskretny charakter – są niewidoczne, więc korzystnie wpływają na samoocenę pacjentów. Nie jest bowiem tajemnicą, że problemy ze słuchem dla wielu z nich są powodem do wstydu, co jest absolutnie bezpodstawne.

Aparaty wewnątrzuszne – czy dla wszystkich?

Wewnątrzuszne aparaty posiadają wiele zalet, jednak okazuje się, że nie wszyscy mogą się na nie zdecydować. Osoby z dużymi ubytkami słuchu muszą stawiać na tradycyjne aparaty słuchowe zauszne dostępne m.in. na https://akademiaslyszenia.pl/, które są zdecydowanie lepiej przystosowane do niwelowania skutków bardziej zaawansowanego niedosłuchu.

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Dodaj komentarz