Wentylatory przemysłowe – czym się kierować przy ich wyborze?

Wentylatory przemysłowe są tak naprawdę integralną częścią każdego systemu bezpieczeństwa hal i zakładów produkcyjnych. Możemy jednak wyróżnić kilka ich rodzajów. Na czym polegają różnice i jak odpowiednio dobrać te konstrukcje?

Wentylatory przemysłowe – dlaczego są one aż tak istotne?

Jeżeli chodzi o jakikolwiek zakład produkcyjny, halę magazynową czy fabrykę, zapewnienie maksymalnego poziomu bezpieczeństwa jest absolutną podstawą. Każdy tego typu obiekt posiada określone systemy, które mają za zadanie stać na straży porządku oraz zdrowia pracowników, a także sprawności maszyn i jakości produktów, które są przechowywane lub wytwarzane w danym zakładzie. To właśnie dlatego warto zadbać o odpowiednie i bezpieczne powietrze, a w tym są nam w stanie pomóc chociażby wentylatory przemysłowe. Tego typu produkty są przeznaczone typowo do hal produkcyjnych i magazynowych, a ich zadanie jest bardzo proste – odseparowywać zanieczyszczone powietrze, wydalać je z budynku, a następnie dostarczać partię mieszkanki, która pozwoli na bezpieczną pracę w obiekcie. System wentylatorów przemysłowych koniecznie musi się znaleźć w każdej dobrej hali produkcyjnej.

Najważniejsze rodzaje wentylatorów przemysłowych

Jeżeli chodzi o rodzaje wentylatorów przemysłowych, jesteśmy w stanie wyróżnić kilka odmiennych rodzajów takich konstrukcji. Na pierwszy ogień warto wziąć wentylator przemysłowy osiowy, który z wyglądu podobny jest do śmigła. Mogą być one zawieszone pod sufitem, a dzięki odpowiedniej tarczy nośnej możliwe jest zachowanie zwykłego przepływu powietrza. Następnie mamy do czynienia z wentylatorami przemysłowymi promieniowymi, które składają się z dwóch tarcz, pomiędzy którymi znajdują się łopatki. Taki typ wentylatora możemy spotkać nawet własnym domu – chociażby w piekarniku. Na koniec zostały nam jeszcze wentylatory przemysłowe strumieniowe, które odprowadzają dym i zanieczyszczenia w tunelach czy garażach czy otwartych przestrzeniach. Ich konstrukcja wykorzystywana jest również podczas akcji ratunkowych.

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Dodaj komentarz