Wentylatory – czym kierować się przy ich wyborze?

Wentylator jest urządzeniem, po które bardzo chętnie sięgamy w upalne dni. To jedno z tych urządzeń, które w ostatnich latach sprzedaje się w dużych ilościach. Czym kierować się podczas wyboru wentylatora? Jaki wentylator będzie najlepszy dla naszych potrzeb?

Na co zwrócić uwagę, wybierając wentylator?

Zanim udamy się do sklepu, warto zastanowić się jakie przeznaczenie będzie miał wentylator. Inny wiatrak wybierzemy do biura, a jeszcze inny do domu. Do małego pomieszczenia lepszym wyborem będzie wentylator biurkowy. W dużym pomieszczeniu lepiej sprawdzi się wentylator stojący lub sufitowy. Wentylatory we Wrocławiu mają różną moc. Od mocy wiatraka zależy, jak urządzenie będzie nas chłodziło. Równie ważna jest wielkość śmigieł. Zalecana minimalna średnica śmigieł w przypadku wentylatorów łopatkowych to 40 cm.

Nikt z nas nie lubi hałasu, dlatego podczas wyboru urządzenia warto sprawdzić jaki poziom hałasu generuje. Najlepiej, by nie przekraczał 60dB. Dobrze, jeśli wentylator można obrać, regulować wysokości i szybkość obrotu śmigła. Pozwoli to ustawić urządzenie zgodnie z naszymi preferencjami w danej chwili. Najlepsze wentylatory do domu mogą być ponadto wyposażone w pilota, programator, tryb nocny czy funkcje nawilżania bądź jonizowania powietrza.

Jaki wentylator kupić na upały?

Hurtownia wentylacyjna we Wrocławiu i innych miastach w Polsce zaleca kupienie urządzenia po dokonaniu porównania kilku urządzeń. Dzięki temu będziemy mogli dokładnie określić czego potrzebujemy i sprawdzić czy dane urządzenie spełnia nasze kryteria. Najpopularniejszymi urządzenia są wentylatory łopatkowe, które schładzają powietrze przez ruch łopatek. Są one najbardziej dostępne na rynku. Wentylatory kolumnowe z kolei, zamiast wiatraka mają kilka mniejszych śmigieł. Charakteryzują się smukłą i elegancką obudową.

Wybierając wentylator warto przemyśleć zakup i wybrać urządzenie, które ma dobrą cenę, ale również i dobrą specyfikację. Dobrze, jeśli wentylator wkomponowuje się w całość aranżacji danego pomieszczenia. Warto udać się do sklepu, w którym pracują fachowcy. Będą ono mogli doradzić najlepsze rozwiązanie dla nas.

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Dodaj komentarz