W jaki sposób jest realizowany wywóz nieczystości płynnych?

wywoz nieczystosci

Każdy właściciel domu jednorodzinnego, który nie ma przyłącza do sieci kanalizacyjnej, musi mieć na posesji szambo lub przydomową oczyszczalnię ścieków. Podczas gdy kanalizacja pozwala nam zupełnie nie myśleć o ściekach, jej brak nakłada na nas obowiązki – szambo i przydomową oczyszczalnię trzeba opróżniać.

Tradycyjne szambo wymaga opróżniania najczęściej raz w miesiącu, czasem co dwa tygodnie. Przydomowe oczyszczalnie opróżnia się rzadziej, raz w roku. Jedno i drugie rozwiązanie posiada zamknięty zbiornik, w którym gromadzą się nieczystości płynne. A że nie mają żadnego innego ujścia, trzeba je wywozić do stacji uzdatniających. Na szczęście nie musimy robić tego samodzielnie. Jeśli interesuje Cię wywóz nieczystości płynnych w Gdańsku bądź w innym mieście, sprawdź ofertę usług asenizacyjnych w swojej okolicy i wybierz najlepszych fachowców.

Usuwanie nieczystości w praktyce

Usuwanie nieczystości odbywa się przy wykorzystaniu specjalnych wozów asenizacyjnych wyposażonych w zbiorniki o pojemności kilku tysięcy litrów oraz specjalne pompy i przewody, które pozwalają na szybkie usunięcie ścieków ze zbiornika na posesji do zbiornika znajdującego się na aucie. Następnie nieczystości wywożone są do stacji uzdatniających, a właściciele posesji nie muszą się martwić o przepełnione szambo. Wywóz nieczystości powinien odbywać się regularnie, nie należy zostawiać tego na ostatnią chwilę – przepełnione szambo może bowiem spowodować sporo dodatkowych problemów

Jak wybierać usługi asenizacyjne?

Wybierając wywóz szamba w Gdańsku lub w każdej innej lokalizacji, warto uważnie przyjrzeć się firmie, w której usługi chcemy zainwestować. Sprawdźmy, jakie posiada wozy asenizacyjne, na jakie dodatkowe usługi możemy liczyć, a także, czy posiada wszystkie niezbędne zezwolenia do wykonywania wywozu nieczystości. Kwestia ceny, choć istotna, nie powinna być kryterium wyboru – o wiele ważniejsze jest, czy firma jest sumienna, terminowa, a jej pracownicy zjawiają się dokładnie w umówionym terminie.

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Dodaj komentarz