Uzyskiwanie odpowiednich kształtów blach nigdy nie było tak proste

Blacha czarna, nierdzewna czy aluminiowa są powszechnie wykorzystywane w najróżniejszych branżach, począwszy od budowlanej, poprzez motoryzacyjną, a dekoratorskiej kończąc. Koniecznością stało się więc odpowiednie ich obrabianie, aby uzyskać różnorodne kształty.


Dziś trudno wyobrazić sobie wykonywanie nowoczesnego pokrycia dachowego z blachy, parapetów, elewacji lub innych komponentów, a także elementów maszyn i urządzeń bez odpowiedniej jakości materiału w postaci blachy o dobrych parametrach technicznych, trwałej kolorystyce, odporności na korozję biologiczną i ogólnie działanie czynników atmosferycznych.

Stosowanie nowoczesnych i dedykowanych materiałów jest oczywiście koniecznością jeżeli chcemy osiągnąć odpowiedni efekt, natomiast materiały te muszą być poddawane również odpowiedniej, profesjonalnej obróbce CNC, aby w pełni móc wykorzystać ich funkcjonalność oraz móc budować zgodnie ze sztuką i co najważniejsze – projektem.

W tym celu stosuje się różne zabiegi, a jednym z najważniejszych jest gięcie blach. Nowoczesne maszyny do gięcia różnego rodzaju blach oferuje firma https://polsver.pl/

Gięcie blachy – na czym polega i dlaczego jest ważne?

Gięcie blachy pozwala na jej odpowiednie przygotowanie do montażu w wybranym miejscu. Może to być element dachu (obróbka blacharska), obróbka balkonu, tarasu lub innego miejsca, element stalowej fasady, część do maszyny lub innego urządzenia. Kształt gięcia musi być dokładnie taki, jak w projekcie, by nie było problemów montażowych i kłopotów z użytkowaniem.

Zobacz także: https://iksmag.pl/najwazniejsze-kroki-do-tego-aby-fachowo-giac-blachy/

Odpowiednio wygięta blacha zapewnia skuteczną ochronę elementów, skuteczne odprowadzanie wody oraz estetykę. Stosowne elementy powinny być umiejscowione dokładnie tam, gdzie jest to wymagane i nie ma chociażby możliwości zastąpienia blachy elementem z kompozytowym z tworzywa sztucznego.

Nowoczesne maszyny do gięcia blach

Nie byłoby możliwości skutecznego gięcia blach bez wykorzystania odpowiednich, dedykowanych maszyn. Tymi maszynami jest giętarka do blachy. Jest to urządzenie, które w bezpieczny, komfortowy, w pełni kontrolowany sposób pozwala osiągnąć odpowiednie gięcie. Operator do wykorzystania ma dwie belki: gnącą oraz dociskową, które sterowane są odpowiednim oprogramowaniem. Precyzja gięcia jest bardzo duża, nacisk belek nie powoduje uszkodzenia materiałów, utraty jego estetycznego wyglądu, jak również pierwotnych właściwości technicznych. Uzyskany efekt jest zawsze tak samo dobry.

Aktualizacje newslettera

Wprowadź swój adres e-mail poniżej, aby zapisać się do naszego newslettera

Dodaj komentarz