Usługi pogrzebowe dla zmarłych za granicą – jak z nich skorzystać?

Gdy zmarły żył za granicą lub też śmierć miała miejsce podczas wyjazdu zagranicznego, wówczas pojawia się pytanie – jak sprowadzić ciało do Polski i zorganizować pochówek?

Śmierć za granicą – co wtedy?

Obecnie, gdy wielu Polaków mieszka za granicą, coraz częściej pojawiają się sytuacje, gdy dochodzi do śmierci osoby na co dzień żyjącej w innym kraju, której życzeniem było zostać pochowanym w Polsce. Analogiczna sytuacja ma miejsce wtedy, gdy śmierć dotyczy osoby, która akurat przebywała za granicą, na przykład była na wycieczce, odwiedzała znajomych, pracowała sezonowo w innym kraju.

Gdy dochodzi do śmierci poza granicami kraju, a pogrzeb ma odbyć się w Polsce, wówczas należy sprowadzić ciało do Polski. Tutaj, w zależności od tego, jakie przepisy panują w danym kraju, możliwe jest przetransportowanie ciała lub też konieczne może być poddanie do kremacji czy też umieszczenie w specjalnej trumnie, która nie będzie pozwalała na otwarcie.

Oczywiście, sprowadzenie ciała związane jest także z licznymi formalnościami, między innymi z koniecznością uzyskania niezbędnych dokumentów potwierdzających śmierć, zezwoleń na przewóz.

Pomoże dobry zakład pogrzebowy

Spraw związanych z pochówkiem osoby, która zmarła za granicą, jest zatem bardzo dużo. Nie trzeba jednak zajmować się nimi we własnym zakresie. Tutaj z pomocą przychodzą zakłady pogrzebowe, które w swojej ofercie posiadają usługi transportu zwłok z zagranicy.

Profesjonalne usługi pogrzebowe Gliwice – usługi dotyczące sprowadzania ciała osoby zmarłej z innego kraju dostępne są również w Gliwicach. Dokładne oferty firm, które się nimi zajmują, można znaleźć obecnie w internecie.

Zakłady pogrzebowe dzięki swojemu dużemu doświadczeniu branżowemu oraz międzynarodowej współpracy z innymi zakładami pogrzebowymi mogą zaoferować swoim klientom kompleksową pomoc w sprowadzeniu ciała, a następnie w urządzeniu pochówku w Polsce zgodnie z ostatnim życzeniem osoby zmarłej oraz jej bliskich.

Kompleksowy zakres usług pogrzebowych

W dobrym zakładzie pogrzebowym można skorzystać zatem z kompleksowej obsługi, która będzie obejmowała nie tylko transport zwłok z zagranicy, lecz też dostęp do innego rodzaju usług, między innymi związanych z kremacją, czyli spopieleniem ciała, załatwieniem formalności w ZUS lub KRUS, sprzedażą wyposażenia pogrzebowego, florystyką, sporządzeniem klepsydr, nekrologów, a także urządzeniem pochówku.

Gdy zatem dochodzi do śmierci bliskiej osoby za granicą, a jej pochówek ma odbyć się w Polsce, warto wybrać dobry zakład pogrzebowy, który zajmie się wszystkimi czynnościami.

Aktualizacje newslettera

Wprowadź swój adres e-mail poniżej, aby zapisać się do naszego newslettera

Dodaj komentarz