Torby termoizolacyjne na żywność – jak działają i jaką warto kupić?

Za pomocą toreb termoizolacyjnych przeznaczanych na żywność można łatwo i wygodnie przenosić ją i przechowywać także upalnym latem albo mroźną zimą. Idealnie nadają się na piknik, ale również do pracy. Jak wybrać najlepszą torbę termiczną na żywność? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę!

Żywność przechowywana w nieodpowiednich warunkach szybko zmienia swoje właściwości, w tym także temperaturę. Gdy zależy nam na tym, aby obiad na dłużej pozostał ciepły albo mrożone produkty spożywcze nie rozmroziły się podczas transportu, warto zastosować odpowiednie torby termoizolacyjne na żywność – https://kompol.pl/kategoria-produktu/torby-termoizolacyjne/

Jak działa torba termoizolacyjna?

Aby torba termiczna mogła rzeczywiście skutecznie zatrzymać właściwą temperaturę produktów spożywczych, musi być ona wykonana z odpowiednich materiałów. Najczęściej do tego celu stosowane są tworzywa sztuczne, które łączone są ze specjalnymi warstwami termoizolacyjnymi z pianki i folii, które mogą na dłużej zachować oryginalną temperaturę produktów.

Aby poprawić właściwości toreb termicznych, które służą do przechowywania mrożonych i chłodzonych artykułów, stosowane są także dodatkowe wkłady umieszczane wcześniej w zamrażarce. Spotykane są także torby termoizolacyjne na żywność do podłączania do gniazdka, na przykład zapalniczki samochodowej.

Zatem umieszczone w torbie termoizolacyjnej ciepłe lub zimne jedzenie będzie wolniej traciło swoją temperaturę, co powoduje, że nie będzie ono narażone na utratę swoich właściwości, na przykład smaku, konsystencji czy też na rozwój szkodliwych drobnoustrojów.

Jak wybrać dobrą torbę termiczną na jedzenie?

W sprzedaży można znaleźć obecnie wiele modeli toreb termicznych przeznaczonych do przechowywania produktów spożywczych. Wobec tego, aby wybrać odpowiednią torbę dla siebie, należy poświęcić chwile, by zapoznać się z różnymi modelami i dostosować je do swoich wymagań.

Aby kupić dobrą torbę termoizolacyjną, należy zwrócić uwagę na poniższe parametry:

  • Pojemność torby – w sprzedaży można znaleźć małe torby o pojemności 1 litra aż do dużych mieszczących nawet 25 litrów.
  • Wielkość i kształt torby – ma związek ze sposobem jej przenoszenia i przechowywania, na przykład można wybrać model w formie plecaka lub do noszenia na ramieniu.
  • Materiały – najprostsza torba to siatka wykonana z foli termoizolacyjnej, ale jeżeli zależy nam na trwalszym modelu, który ma także lepsze właściwości termiczne, warto zdecydować się na torbę tkaninową, z warstwą termiczną.
  • Sposób otwarcia torby – dopasowany do jej konstrukcji, na przykład jako klapka zamykana na zamek.
  • Dodatkowe kieszonki na wkłady – można wtedy umieścić je w dedykowanych kieszonkach, dlatego nie powodują one pojawienia się wilgoci w głównej komorze.

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Dodaj komentarz