Szyba w samochodzie – najczęstsze usterki

szyba samochodowa

Szyba Audi A4 to konstrukcja delikatna, szczególnie jeśli chodzi o jakiekolwiek pęknięcia. Właśnie dlatego warto poznać najczęstsze jej usterki, aby móc im zapobiec. Jakie są ich przykłady? Fachowcy podkreślają.

Szyba Audi A4 – żwir na drodze

Zdecydowanie szyba Audi A4 może ulec awarii między innymi na skutek żwiru, który porozrzucany jest na drodze. Wynika to przede wszystkim z faktu, że przykleja on się do opony oraz może oderwać się nawet z dużą siłą. Uderzając w szybę może nie tylko ją zarysować, ale także zbić.

Naprawa przedniej szyby samochodowej na skutek żwiru to bardzo częsty przypadek, który niestety dotyka kierowców. Właśnie dlatego należy uważać na oznaczenia po to, aby w odpowiednim momencie zwolnić. Nie jest to jednak pewny sposób na zapobieganie.

Dobra kondycja szyby zależy także od innych uczestników ruchu drogowego. Niekiedy na czystej drodze może pojawić się samochód, który rozrzuci drobne kamienie. Wtedy także szyba samochodowa typu solar, może ulec awarii.

Szyba Audi A4 – włamanie

Zarówno szyba Citroen C3, jak i Audi A4, może ulec awarii także na skutek włamania. To również bardzo popularna przyczyna usterek. Pojawia się ona zazwyczaj w miejscach, które nie są objęte monitoringiem oraz zlokalizowane są na mniej ruchliwych ulicach.

Włamanie nie zawsze dotyczy tylko przedniej szyby, ale również tych bocznych. Właśnie dlatego szkodzie każdy kierowca powinien zgłosić się do profesjonalnego serwisu. Zaletą w tej sytuacji może być możliwość uzyskania odszkodowania. Wymaga to jednak odpowiedniego ubezpieczenia.

Włamaniu można zapobiec między innymi nie pozostawiając nic wartościowego bezpośrednio w samochodzie. Dodatkowo warto zadbać również o to, aby zasłonić bagażnik samochodu. Dzięki temu osoby trzecie nie będą mogły do niego zerkać.

Najczęstszymi uszkodzeniami szyby w samochodzie są przede wszystkim włamania oraz żwir, który zlokalizowany jest na ulicy. Warto wziąć to pod uwagę oraz zapobiegać wystąpieniu takich sytuacji.

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Dodaj komentarz