Szkolenie okresowe BHP dla pracowników administracyjno-biurowych – jak je zorganizować?

Każdy pracodawca musi przede wszystkim zapewnić swoim pracownikom odpowiednie warunki do pracy, czyli spełnienie zasad Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, które częściej znane są pod skrótem BHP. Innym obowiązkiem są jednak regularne szkolenia BHP dla pracowników administracyjno-biurowych. Jak je zorganizować i kiedy to robić?

Jak zorganizować szkolenie okresowe BHP dla pracowników administracyjno biuorowych?

Aby zorganizować szkolenie okresowe BHP dla pracowników administracyjno biurowych w Gdańsku konieczne będzie odszukanie odpowiedniego przedsiębiorstwa, które zajmuje się przeprowadzaniem takich szkoleń, a także kontrolowanie tego jak często należy je przeprowadzać i którzy pracownicy się do nich kwalifikują.

W organizacji szkolenia może pomóc firma Inspekcja BHP – szkolenia i usługi BHP. Zajmuje się ona profesjonalnie realizacją szkoleń z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, dzięki czemu nie będziemy musieli martwić się o jakość prowadzonego szkolenia.

Jak często powinno organizować się szkolenie okresowe BHP dla pracowników administracyjno-biurowych?

Częstotliwość szkoleń okresowych BHP dla pracowników administracyjno biurowych zależy tylko i wyłącznie od zajmowanych przez nich stanowisk i branży, w której się znajdują. Są one znacznie rzadsze niż w wypadku najcięższych stanowisk robotniczych, gdzie należy je prowadzić co roku, czy też zwykłych stanowisk robotniczych, które muszą odbyć szkolenie raz na 3 lata.

Szkolenie dla większości pracowników administracyjno biurowych powinno mieć miejsce co najwyżej raz na 6 lat. Dużą część obowiązuje jednak szkolenie raz na 5 lat. Niektóre zawody z kolei nie muszą kompletnie odbywać szkoleń okresowych. Mowa tu na przykład o osobach, które pracują przy produkcji odzieży, transporcie lotniczym i w wielu innych branżach, w wypadku których oceniono, iż kwalifikują się maksymalnie do trzeciego poziomu ryzyka. Właśnie to jest głównym kryterium, które decyduje o tym, czy pracownicy muszą odbyć obowiązkowe szkolenie okresowe BHP.

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Dodaj komentarz