Szafy do pokoju dziecięcego: jak dobrać, gałki do mebli

Szafy dla dzieci powinny spełniać szereg ważnych wymagań: muszą być nie tylko ładne, ale przede wszystkim praktyczne i bezpieczne. W swoim pokoju dzieci i nastolatki spędzają wiele godzin w ciągu doby. Szafy powinny im się podobać, ale jednocześnie umożliwiać bezpieczne przechowywanie i łatwy dostęp do wszystkich potrzebnych rzeczy (których każde dziecko ma zwykle co niemiara). Wbrew pozorom duże znaczenie ma także dobór odpowiednich gałek do mebli dziecięcych.

Jaka szafa dla dziecka?

W zależności od wieku dziecka i jego płci, a także indywidualnych upodobań i potrzeb, konstrukcja i wygląd szafek mogą być różne. Można też uzupełniać projekt (bądź gotową szafę) o indywidualnie dobierane dodatki. Szafa dziecięca powinna być trwała: solidnie wykonany mebel ma szansę służyć przez wiele lat. Regulowana wysokość półek i szyny, a także rozmiar umożliwiający pomieszczenie nie tylko wieszaków dziecięcych, ale i standardowych wieszaków na ubrania gwarantuje, że jako nastolatek, a nawet dorosła osoba właściciel pokoju nadal będzie mógł wygodnie korzystać z szafy. Warto, aby szafa w pokoju dziecięcym była pojemna: w miarę tego, jak pociecha rośnie, rodzice kupują dla niej lub dostają w prezencie nową, coraz to większą odzież i buty. A wyrzucanie za małych ubrań nie zawsze jest dobrym pomysłem: rodzice często wolą trzymać ubranka na przyszłość dla młodszego dziecka lub dzieci przyjaciół albo rodziny, dlatego duża szafa, w której bez problemu zmieści się cała dziecięca garderoba, z pewnością się przyda.

Uchwyty do szafek dla dzieci: zastosowania, materiały

Sama konstrukcja szafy w pokoju dziecięcym jest oczywiście najważniejsza, znaczenie mają jednak również detale. Niektórzy np. przyklejają do szafek lub do ściany kolorowe naklejki prezentujące ulubione postaci z bajek. Warto zwrócić uwagę również na gałki do mebli dziecięcych. Dobór wysokiej jakości uchwytów powoduje, że używanie szaf i szafek jest wygodne i bezpieczne. Wykonane z drewna, metalowe, ceramiczne albo plastikowe gałki są sprzedawane w różnych wzorach i kolorach, dzięki czemu wedle gustu i aktualnych preferencji dziecka można dodać jego meblom indywidualnego charakteru. W każdej stylizacji pokoju dla twojej pociechy pomoże ci zamontowanie uchwytów do szafek dla dzieci, które nawet najzwyklejszy w świecie mebel potrafią zmienić w indywidualny, bajkowy obiekt. Gałki powinny być wykonane z miłego w dotyku oraz odpornego na uszkodzenia materiału: tylko w ten sposób można zagwarantować długie i komfortowe korzystanie z uchwytów.

Gałki do mebli dziecięcychwzory i kolory

Sypialnia dla dziewczynki jako pokój księżniczki albo syrenki? A może chłopięcy pokój urządzony według gustu małego fana motoryzacji albo piłki nożnej? Kiedy już pomalujecie ściany i dobierzecie meble, skupcie się na dodatkach. Małym, ale istotnym dla ogólnego wystroju wnętrza detalem jest uchwyt do szafek. Można kupić np. gałki do szafy dla dzieci w kształcie gwiazdki, korony lub serduszka (takie motywy sprawdzą się zwłaszcza w pokoju dziewczęcym), albo uchwyt-samochodzik lub piłka w wersji dla chłopców. Istnieje też wiele wzorów gałek, które są uniwersalne: grzybek, ptaszek albo uchwyt przypominający kolorowy guzik sprawdzą się w każdym dziecięcym pokoju. Kolor, rozmiar i wzór gałek do mebli dziecięcych możesz zmieniać: zaletą takich dokręcanych uchwytów jest fakt, że małym kosztem i bez dużego nakładu pracy można je usuwać i wymieniać na nowe (np. jeśli pociecha zmieni zdanie co do wystroju swojego małego królestwa). A dorastający nastolatek w dowolnym momencie może wymienić gałki na wybrane przez siebie, bardziej „dorosłe” wersje.

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Dodaj komentarz