Stoisko na targi biznesowe — jak przyciągnąć uwagę klientów?

Targi biznesowe są świetną okazją do promocji firmy, a także pozyskania nowych klientów i intratnych kontraktów. Podczas takich wydarzeń należy jednak wyróżnić się czymś na tle innych wystawców, tak aby przyciągnąć uwagę gości, by to właśnie do naszego stanowiska podeszli. Pomocne może w tym być oryginalne stoisko. Jak powinno wyglądać? Podpowiadamy. 

Oryginalny projekt stoiska targowego

Podczas projektowania stoiska na targi biznesowe, warto pomyśleć o tym, aby wyróżniało ono naszą firmę na tle konkurencji. Dodatkowo jego wygląd musi być spójny z estetyką całej marki i powinien nawiązywać do celu naszej obecności na takim evencie. Z tego powodu jeżeli na przykład chcemy podczas tego wydarzenia zaprezentować nasz nowy produkt, najlepiej najbardziej skupić się na tym elemencie. Z kolei jeżeli szukamy wyłącznie nowych klientów, można postawić na jego ciekawy design i odpowiednie oświetlenie, a także kolorystykę, aby z daleka przyciągało uwagę gości.

Nowoczesna zabudowa targowa oferowana przez exposystemy.pl uwzględnia wykonanie dwóch rodzajów stoisk. Pierwsze z nich to modułowe stanowisko, które tworzone jest przez obsługę takiej firmy na zamówienie klienta z gotowych już części. Możliwe jest wykonanie zarówno większego jak i mniejszego obiektu. Rozwiązanie to jest chętnie wybierane przez marki, które dysponują mniejszym budżetem na promocję podczas targów lub wystaw.

Jeżeli jednak nasze przedsiębiorstwo chce urzeczywistnić swoją własną wizję stoiska, może zdecydować się na zaprojektowanie i budowę indywidualnego rozwiązania. W takim przypadku możliwe jest stworzenie niemal każdego kształtu i wielkości stanowiska, jednak wiąże się to z wyższymi kosztami.

Oświetlenie i elementy multimedialne

Oryginalny projekt i przestronne stanowisko targowe to pierwszy czynnik, który przyciąga uwagę klientów. Jednak kolejnym z nich jest zastosowanie niebanalnych, funkcjonalnych i dobrze zaprojektowanych mebli, a także oświetlenia i urządzeń multimedialnych. Wzrok potencjalnych kontrahentów często kieruje się w stronę nowoczesnych rozwiązań, dlatego warto na stoisku umieścić telewizory czy tablety. Można na nich przedstawić swoje materiały firmowe, realizacje, a także inne różnego typu prezentacje. Ciekawe oświetlenie również sprawi, że stanowisko wyróżni się na tle konkurencji.

Dodatkowo warto na stoisku umieścić także ekspres do kawy i poczęstunek oraz strefę odpoczynku. Takie elementy przyciągają potencjalnych kontrahentów, dzięki czemu obsługa ma możliwość przedstawienia im szczegółowej oferty firmy.

Aktualizacje newslettera

Wprowadź swój adres e-mail poniżej, aby zapisać się do naszego newslettera

Dodaj komentarz