Santorini – pobyt tygodniowy wyłącznie na tej wyspie lub jednodniowa wycieczka z Krety

Grecja jest niezwykle atrakcyjnym kierunkiem wakacyjnym dla turystów z całego świata, dlatego kraj położony na samym południu Europy rokrocznie plasuje się w czołówce najczęściej odwiedzanych miejsc zarówno w sezonie wakacyjnym, jak i poza nim. Grecja to przede wszystkim klimatyczne wysepki, wśród których szczególnie wyróżnia się Santorini – jeden z najbardziej malowniczo położonych kurortów turystycznych, który zachwyca nie tylko swoim klimatem, ale również bogatą historią i ciekawą architekturą.

Wakacje na Santorini – udany pobyt niezależnie od pory roku

Klimat panujący na Santorini i pozostałych greckich wysepkach sprzyja wypoczynkowi w pięknych okolicznościach przyrody zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym. Wakacje last minute do Santorini to idealny pomysł na spędzenie urlopu poza sezonem, zwłaszcza dla osób zainteresowanych zwiedzaniem nawet najmniejszych zakątków wyspy. Miłośnicy plażowania natomiast powinni zdecydować się na wyjazd na Santorini w okresie od czerwca do września, gdy wysokie temperatury zachęcają do zażywania kąpieli wodnych i słonecznych.

Wczasy na Santorini – wyjątkowa architektura

Jednym ze znaków rozpoznawczych Santorini są charakterystyczne białe budynki okraszone niebieskimi kopułami, drzwiami czy okiennicami. Zastosowana kolorystyka nawiązuje do narodowych barw Grecji, jednak przyjmuje się, że biały kolor budynków przeciwdziała nadmiernemu nagrzewaniu się wnętrz, a niebieski odstrasza insekty. Z kolei kopułowe sklepienia dachów wykazują się większą odpornością na ruchy sejsmiczne, w obszarze których znajduje się grecka wyspa Santorini. Nie zmienia to faktu, że architektura Santorini należy do jednych z najbardziej oryginalnych i urokliwych nie tylko na tle pozostałych greckich wysp, ale i innych najpopularniejszych kurortów na świecie.

Wycieczka na Santorini – jak spędzać czas wolny?

Santorini, z uwagi na wulkaniczny charakter wyspy, może pochwalić się różnorodnymi plażami. Turyści mają do dyspozycji plaże piaszczyste, jednak w niektórych rejonach można spotkać się ze żwirem lub drobnym kamieniem, jednak to zróżnicowana kolorystyka plaż na Santorini najbardziej przemawia do wyobraźni. Na greckiej wyspie znajdują się bowiem plaże białe, czerwone czy czarne, w zależności od cech osadu wulkanicznego. Najpopularniejsza czerwona plaża na Santorini? Paralia Kokkin. Biała plaża? Lefki Ammos. Wśród czarnych plaż natomiast królują Kamari i Perissa.

Wakacje na Krecie z wycieczką na Santorini

Santorini znajduje się w bliskim sąsiedztwie innej popularnej greckiej wyspy – Krety. Santorini oddalone jest od kreteńskiego wybrzeża zaledwie o 110 km, dlatego popularnym sposobem na zwiedzenie niewielkiej wyspy jest jednodniowa wycieczka z Krety. Decydując się zatem na wczasy last minute na Kretę warto rozważyć możliwość wykupienia na miejscu wycieczki na Santorini lub sprawdzić, czy biuro podróży posiada w swojej ofercie podobną opcję. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które wybierając się na greckie wakacje chcą jeszcze bardziej produktywnie spożytkować urlop w magicznej scenerii.

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Dodaj komentarz