Rozwodzisz się? Sprawdź, czy potrzebujesz adwokata

Adwokat nie jest niezbędny podczas rozwodu, jednak wielu małżonków decyduje się na obsługę prawnika w tej niełatwej sprawie. Kiedy jest ona wskazana, a kiedy można samemu reprezentować swoje interesy podczas rozprawy sądowej?

Do rozwodu dochodzi wtedy, gdy małżonkowie nie mogą już wspólnie się porozumieć, a dotychczasowe próby naprawy małżeństwa nie przyniosły żadnych pozytywnych skutków. Wtedy jedynym rozwiązaniem staje się rozwód, który kończy związek małżeński w myśl przepisów prawa. Małżonkowie mogą wtedy porozumieć się ze sobą, lecz zdarza się, że ze względu na głębokie rany, zarzuty i niechęć nie jest to możliwe, co komplikuje cały proces rozwodowy.

Rozwód – kiedy warto zwrócić się do prawnika?

Sprawy o rozwód zasadniczo nie wymagają pomocy prawnika, ale z drugiej strony jego wsparcie bardzo często może okazać się nieocenione. Stąd też tak często pojawiające się pytanie – kiedy warto skorzystać z pomocy prawnej w obliczu rozwodu?

Przede wszystkim o usługach prawnych powinni pomyśleć ci małżonkowie, którzy wiedzą, że rozwód nie będzie szybki i prosty. Wśród trudności, jakie mogą się wtedy pojawić, znajdują się między innymi spory dotyczące podziału majątku, opieki nad dziećmi, wysokości alimentów, a także samej winy rozpadu związku małżeńskiego, co wpływa na sposób rozwodu – z orzekaniem o winie i bez orzekania o winie.

Dla rozwodzącego się małżonka – zarówno tego składającego pozew, jak i tego, który go otrzymał, wsparcie prawnika może też oznaczać mniejszy stres, który jest w końcu nieodłącznym elementem rozwodu.

Jakie usługi dla rozwodzących oferują prawnicy?

Kancelarie prawne zapewniają swoim klientom, którzy zamierzają wziąć rozwód lub też już teraz są w jego trakcie, kompleksową i fachową pomoc. Włącza ona między innymi:

  • Poradnictwo prawne – udzielanie porad prawnych w związku z rozwodem, w tym między innymi dotyczących rodzaju rozwodu, sposobu podziału majątku czy opieki nad dziećmi.
  • Przygotowanie pozwu rozwodowego – sporządzenie pozwu zawierającego wszystkie kluczowe elementy oraz dostarczanie go w imieniu klienta do sądu.
  • Sporządzenie innych typów pism – dotyczących wspomnianego podziału majątku, opieki nad dziećmi oraz alimentów.
  • Reprezentacja przed sądem – reprezentowanie klienta podczas rozprawy sądowej.

Małżonkom chcącym skorzystać ze wsparcia dobrego prawnika rozwodowego jak adwokat Katowice – https://www.adwokaci-reck.pl/ zapewniają szybki dostęp do najlepszych specjalistów. Z adresami ich kancelarii można zapoznać się już teraz przez internet.

Gdy zatem planowany jest rozwód, wsparcie prawnika może okazać się nieocenione, by łatwiej przejść przez ten trudny czas.

Aktualizacje newslettera

Wprowadź swój adres e-mail poniżej, aby zapisać się do naszego newslettera

Dodaj komentarz