Rozkładana sofa jednoosobowa – gdzie warto ją zastosować?

Sofy jednoosobowe przeznaczone są tylko dla jednego użytkownika, lecz po rozłożeniu mogą zmienić się w wygodne łóżko. Kiedy warto zdecydować się na zakup tego typu mebla? Jak wybrać sofę, która bezie zapewniała maksymalny komfort?

Jak wyglądają sofy jednoosobowe?

Meble wypoczynkowe jak sofy jednoosobowe przypominają fotele i także często są sprzedawane pod taką nazwą. Tym jednak, co różni je od zwykłego fotela, jest możliwość ich rozkładania.

Wśród wielu dostępnych sof jednoosobowych można znaleźć modele w dwóch głównych wariantach:

  • Sofy jednoosobowe bez podłokietników,

  • Sofy jednoosobowe z podłokietnikami.

Również sofy tego typu mogą mieć różne warianty rozkładania. Najczęściej spotykane są sofy, które są rozsuwane. Wtedy sofa wyposażona jest w kółka, które umożliwiają jej wygodne rozsunięcie. Druga metoda bazuje na zastosowaniu podnośników, które unoszą element sofy i wysuwają go w ten sposób do przodu. Może mieć ona także wewnętrzny pojemnik na pościel.

Pod względem stylistyki sofa jednoosobowa może mieć nowoczesny wygląd lub może być bardziej klasyczne wzornictwo. Można kupić ją także wielu kolorach, aby dopasować ją do aranżacji wnętrza. Wybrani producenci pozwalają także na wybór tkaniny obiciowej.

Sofa jednoosobowa – kiedy warto kupić?

Najczęściej mebel jak sofa jednoosobowa jest wybierany do małych pomieszczeń, głównie do pokojów dziecięcych i pokojów nastolatków, gdy nie można ustawić w nich pełnowymiarowego łóżka.

Także sofa jednoosobowa może sprawdzić się jako dodatkowy mebel z funkcją snu, który sprawdzi się wtedy, gdy przyjadą goście. Wtedy sofę, która na co dzień służy jako fotel, można po prostu rozłożyć.

Jak wybrać dobrą sofę jednoosobową?

Aby sofa jednoosobowa była wygodna, warto zwrócić uwagę na jej konstrukcję. Najlepiej, aby była ona wykonana na bazie wysokiej jakości materiałów, na przykład pianki o podwyższonej gęstości czy pianki wysokoelastycznej. Dodatkowym plusem jest wykorzystanie sprężyn falistych, które pozwalają na zwiększenie wytrzymałości podłoża.

Sofa powinna być także wyposażona w wygodny w obsłudze mechanizm rozkładania. Najtańsze sofy są wyposażone w kółka, jednak mogą one rysować podłogę. Wyższej klasy sofy są także wyposażone w mechanizmy podnoszenia.

Wybierając sofę jednoosobową, warto także zwrócić uwagę na wymiary, w tym na powierzchnię spania. Im będzie ona większa, tym wyższy będzie komfort snu. Najczęściej sofa jednoosobowa oferuje powierzchnię spania wynoszącą około 80 x 200 cm.

Ponadto warto także zwrócić uwagę na kolorystykę sofy i dopasować ją do aranżacji wnętrza.

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Dodaj komentarz