Rodzaje żwirku dla kota – co wybrać?

Jednym z podstawowych akcesoriów dla kota jest kuweta, w której pupil będzie mógł załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne. Oczywiście musi być ona wyłożona żwirkiem. Tylko jaki produkt wybrać, by zapewnił naszemu zwierzęciu największy komfort? O tym w artykule.

W sklepach dla zwierząt znajdziemy cały szereg różnorodnych żwirków dla kota. Do najpopularniejszych należą żwirki bentonitowe, silikonowe, drewniane, kukurydziane czy sepiolitowe. Jak widać, ich wybór jest duży. Na jaki zatem produkt zdecydować się ostatecznie? Mamy nadzieję, że poniższa charakterystyka każdego z typów pomoże Wam podjąć ostateczną decyzję.

Żwirek bentonitowy dla kota

Stanowi jeden z najpopularniejszych rodzajów żwirku. Znajdziemy go w każdym sklepie dla zwierząt. Charakteryzuje się stosunkowo niską ceną oraz łatwością korzystania. Żwirek bentonitowy dla kota może mieć zróżnicowaną grubość. Warto zaznaczyć, że te największe ziarna pylą najmniej, a jednocześnie cechują się dobrym wchłanianiem. Przy tym rodzaju żwirku musimy sprzątać kuwetę na bieżąco za pomocą łopatki. Nie można go spłukiwać w toalecie. Jego minusem jest łatwość roznoszenia drobinek przez kota po całym domu.

Żwirek silikonowy dla kota

Żwirek silikonowy dla kota ma postać drobnych, przezroczystych kuleczek krzemianu sodu, które skutecznie pochłaniają wilgoć. Jest to produkt niezbrylający się. Stanowi wygodną opcję dla leniwych właścicieli, którzy nie lubią codziennie czyścić kuwety. Żwirek silikonowy pochłania mocz i zapachy na długo. Można go wymienić raz na 2 tygodnie. Jedynie odchody kocie trzeba usuwać codziennie, chyba że zakupiliśmy kuwetę samoczyszczącą, która zrobi to za nas.

Tego typu żwirek znajdziesz np. na https://wyspazwierzat.pl/zwirek-silikonowy-dla-kota-201

Drewniany żwirek dla kota

Drewniana wersja żwirku to propozycja dla osób, które szukają naturalnych rozwiązań. Produkt łatwo się zbryla. Podobnie jak żwirek bentonitowy, jest dostępny w różnych grubościach. Im mniejsze drobinki, tym bardziej się pylą i tym łatwiej są roznoszone po domu przez kota. Dużą zaletą żwirku drewnianego jest fakt, że można go spłukiwać w toalecie.

Żwirek kukurydziany dla kota

To kolejna naturalna propozycja żwirku dla kota. Zbudowany jest z cząsteczek białka roślinnego. Skutecznie wchłania wilgoć i zapach. Charakteryzuje się wysoką wydajnością.

Sprawdź także: Ranking suchych karm dla kota

Żwirek sepiolitowy dla kota

Ostatnią propozycją w dzisiejszym zestawieniu jest żwirek sepiolitowy dla kota wyprodukowany z pianki morskiej. Działa podobnie jak żwirek silikonowy. Nie zbryla się i należy go wymieniać go co 2-3 tygodnie. Jego dodatkową zaletą jest większa waga drobinek, co zapobiega ich roznoszeniu przez kota po mieszkaniu.

Skoro już wiecie, jakie żwirki dla kota dostępne są w sklepach dla zwierząt, z pewnością łatwiej będzie Wam podjąć decyzję o zakupie konkretnego produktu. A do wyboru wysokiej jakości żwirku dla kota zapraszamy na Wyspazwierzat.pl.

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Dodaj komentarz