Radca prawny – w czym może Ci pomóc?

Szukasz specjalisty w dziedzinie prawa? Możesz udać się nie tylko do adwokata, ale także do radcy prawnego. Kim dokładnie jest radca prawny i jakie usługi świadczy? Kiedy warto skorzystać z jego pomocy?

Kto to jest radca prawny?

Bardzo często profesje radcy prawnego oraz adwokata są ze sobą mylone, ale warto wskazać, że w rzeczywistości są one innymi zawodami, chociaż ich uprawnienia są dzisiaj niemalże takie same.

Radca prawny jest wolnym zawodem zaufania publicznego, który polega na oferowaniu pomocy prawnej. Zawód ten ma woje korzenie w okresie PRL-u, gdy radcy prawni zatrudniani byli w państwowych firmach w celu ich obsługi prawnej. Po 1989 roku radcy prawni uzyskali możliwość świadczenia usług także dla innych klientów, a następnie, po kolejnych nowelizacjach, ich uprawnienia zostały praktycznie zrównane z uprawnieniami adwokatów.

Aktualnie radca prawny może prowadzić szeroką gamę usług prawnych, w tym także jako prawnik zatrudniony w przedsiębiorstwie. Nie może on jednak występować jako obrońca swojego pracodawcy w sprawach karnych i karnoskarbowych.

Radca prawny – jakie usługi oferuje?

W kancelarii radcy prawnego można skorzystać z wielu usług prawnych, do których zaliczają się między innymi:

  • świadczenie porad prawnych
  • sporządzanie pism
  • opiniowanie pism
  • sporządzanie opinii prawnych
  • uczestnictwo w negocjacjach
  • reprezentacja klientów w sądach i urzędach

Radcowie prawni świadczą swoje usługi zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla firm, przy czym mogą oni również specjalizować się w określonych dziedzinach prawa, na przykład w prawie rodzinnym i opiekuńczym, prawie gospodarczym.

Profesjonalna kancelaria radcy prawnego Gliwice – https://klgkancelaria.pl klienci, którzy chcieliby skorzystać z usług radcy prawnego w Gliwicach, mogą zrobić to w działających w tym mieście kancelariach. Adresy oraz oferty można sprawdzić już teraz online.

Kiedy warto udać się do radcy prawnego?

Pomoc radcy prawnego może sprawdzić się w wielu sytuacjach, gdy konieczne jest uzyskanie fachowego wsparcia eksperta w określonej dziedzinie prawa.

Do radcy prawnego warto udać się wtedy, gdy pojawiają się problemy z prawem i konieczne jest uzyskanie odpowiedzi na konkretne pytania, planuje się podział majątku, rozwód, przejęcie opieki nad dzieckiem, pojawiają się problemy karne czy też sygnowało się niekorzystną umowę.

Warto zdecydować się na pomoc radcy prawnego z dużym doświadczeniem w konkretnej dziedzinie, który również ma wiele pozytywnych opinii wystawionych przez zadowolonych klientów.

Zatem wtedy, gdy ważna jest fachowa pomoc prawnika, skorzystanie z usług w kancelarii radcy prawnego może rozwiązać problem.

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Dodaj komentarz