Przesyłki kurierskie z Polski do UK te firmy gwarantują szybkie doręczenie zamówienia

Przesyłki kurierskie do UK cieszą się dużą popularnością. Jest to drugi co do liczby wysyłanych listów oraz trzeci pod względem paczek kierunek, w jakim ekspediują je Polacy. Dla wielu z nich duże znaczenie ma czas, w jakim usługa zostanie zrealizowana. Firmy kurierskie realizują te usługi w zróżnicowanym tempie, od doby po kilka dni. Które z nich zapewniają najkorzystniejsze warunki i jak możesz je znaleźć?

Kiedy szybka wysyłka paczki do UK jest niezbędna?

Standardowe procedury transportu paczek za granicę, są ustalane przez poszczególnych przewoźników. To od ich możliwości technicznych oraz organizacji zależy, czy paczka z Polski do UK dotrze w dwa, czy w cztery dni. Nie oznacza to jednak, że nie możesz przyspieszyć czasu jej dostarczenia, jeśli zajdzie taka potrzeba. Kiedy jest to konieczne?

Jeśli masz krewnych za granicą i dowiedziałeś się, że zbliża się ich ślub, jubileusz lub inna ważna okazja, nie masz czasu na odwlekanie wysyłki prezentu. To jednak niejedyna okoliczność, w której liczy się czas. Bliskiej osobie w trakcie kuracji skończył się lek, którego nie może kupić w UK? Niepełnosprawny znajomy uszkodził wózek inwalidzki i pilnie potrzebuje części zamiennej? Te i wiele innych sytuacji sprawiają, że zależy Ci na szybkim dostarczeniu przesyłki z Polski do Anglii.

Jak znaleźć najszybsze przesyłki kurierskie do UK?

Kiedy czas nagli i zależy Ci, aby Twoja paczka z Polski do Anglii dotarła w jak najszybszym terminie, zastanawiasz się, gdzie szukać odpowiedniego przewoźnika. Ofertę wielu firm obsługujących przesyłki kurierskie do UK znajdziesz na portalu Euro-Paka – https://www.euro-paka.pl/. Za jego pośrednictwem nie tylko sprawdzisz terminy i znajdziesz ten najkorzystniejszy, ale też przeliczysz koszty wysyłki. Potrzebny Ci szybki i tani kurier? Paczki do Anglii na atrakcyjnych warunkach dostarczają:

  • DPD,

  • UPS,

  • GLS,

  • ParcelForce,

  • TNT.

Zaletą korzystania z usług firmy Euro-Paka jest możliwość porównania wielu ofert na jednym portalu. Do dyspozycji masz wygodny kalkulator, za pomocą którego obliczysz koszt wysyłki. Dowiesz się też, jakie są różnice w kosztach i jakie warunki musi spełnić Twoja paczka, aby zabrał ją konkretny kurier.

Ile idzie paczka z Polski do UK?

Pojęcie szybkiej paczki jest względne, ponieważ na czas jej dostarczenia wpływa wiele często niemożliwych do modyfikacji czynników. Nie jest tajemnicą, że po Brexicie paczka z Polski do UK idzie nieco dłużej i kosztuje trochę więcej. Jest to następstwem wprowadzenia nowych przepisów, do których zalicza się też obowiązek odprawy celnej. Nawet najstaranniej dopełnione formalności nie sprawią, że czas odprawy ulegnie skróceniu. Nie ma też na niego wpływu kurier.

Oczywiście warto też wziąć pod uwagę doświadczenie oraz opartą na nim organizację transportu. Pozwala ona na maksymalne skrócenie czasu odprawy oraz przewozu paczek po starannie zaplanowanych trasach. Standardowe terminy, jakie oferują przewoźnicy, to 3-5 dni roboczych. Ten czas nie obejmuje dni wolnych od pracy – weekendów i świąt.

Co możesz zrobić, aby paczka z Polski do UK dotarła szybciej?

Pomijając terminy dostarczania paczek do adresatów przez poszczególnie firmy kurierskie, również Ty możesz podjąć działania, które skrócą ten czas.

  • Starannie zaadresuj paczkę tak, aby kurier bez problemu dotarł do adresata.

  • Poinformuj adresata o wizycie kuriera, aby był obecny podczas doręczenia.

  • Wybierz taki dzień nadania paczki, aby przewóz nie obejmował dni wolnych.

  • Dopełnij wszystkich formalności, aby paczka nie wróciła do Ciebie.

  • Znajdź firmę kurierską, która dostarczy przesyłkę w najkrótszym czasie.

Oczywiście nie wszystkie z tych działań są możliwe do zrealizowania. Jeśli masz pilną potrzebę nadania przesyłki w piątek, nie będziesz mieć wpływu na to, że poczeka na wysyłkę do poniedziałku. Pomimo to jednak każde podjęte działanie może w pewnym stopniu przyczynić się do tego, że paczka dotrze dzień wcześniej i nie zaginie po drodze.

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Dodaj komentarz