Prezent dla najbliższych? Postaw na szklane komplety do alkoholu

Swoim rodzicom bądź innym bliskim krewnym podarowałeś przez dekady już niemal wszystko? Być może pomysłem na kolejny prezent będzie eleganckie i wytworne szkło do alkoholu. Podczas rodzinnych spotkań a także w domowym zaciszu whisky, nalewki i inne napoje tego rodzaju zdecydowanie lepiej prezentują się w gustownych karafkach. Trudno jednak nazwać je rzeczami pierwszej potrzeby, w związku z tym w przeciętnym domowym budżecie ich miejsce jest często na szarym końcu.

Wszelkiego rodzaju okazje, kiedy wręczamy sobie prezenty, to idealny moment na takie wydatki. Właśnie wówczas poszukujemy rzeczy, które sprawią radość obdarowywanej osobie i nie muszą koniecznie być niezbędne lub szalenie praktyczne. Wiele osób marzy właśnie o pięknych zestawach do serwowania alkoholi. Warto obdarować brata lub kuzynkę na przykład szklanym kompletem do whiskey. Komplet taki obejmuje specjalną karafkę oraz dwie (lub większą ich liczbę) charakterystyczne szklaneczki utrzymane w tym samym stylu co karafka. To niewielki komplet, przeznaczony do mocnego alkoholu, obok niego znajdziemy jednak szereg innych szklanych zestawów przeznaczonych również do likierów, wina itp. Analogiczny zestaw do wina obejmować będzie zatem karafkę oraz kieliszki do różnego rodzaju wina o uniwersalnym kształcie.

Szkło do alkoholu : kieliszki, kielichy, puchary

Alkohol spożywamy głównie ze szklanych kieliszków. W związku z tym zestaw kieliszków, nawet tych najprostszych, może okazać się prezentem wręcz idealnym. Zwróćmy jednak uwagę na te bardziej ozdobne, na przykład ze złotym rantem. Ponadto liczne kieliszki wytłaczane w piękne wzory także stanowiły będą atrakcyjne urozmaicenie domowej zastawy. Co zaś wydaje się być mało oczywiste to to, że kieliszki wcale nie muszą być przezroczyste! Od zarania dziejów wino pijano z różnego rodzaju pucharów i pucharków nawet nie wykonanych ze szkła! Również współcześnie mniejsze i większe kieliszki, kielichy i puchary potrafią być oryginalne. Na przykład kieliszki do szampana z reprodukcjami dzieł Alfonsa Muchy albo innych znanych artystów sprawią, że kolejny sylwester będzie chociaż nieco inny od poprzednich. Są one bardzo atrakcyjne i doskonałe na prezent.

Szklane karafki

Miłośników domowych nalewek nie brakuje. Wiele osób wytwarza takie trunki w domu, inni zaś – chętnie ich kosztują. Piękna karafka to prezent zarówno dla wytwórców jak i dla miłośników nalewek. Jeżeli sami robicie nalewki i chcecie obdarować najbliższych możecie wręczyć je właśnie w takim pięknym szklanym opakowaniu jakim jest elegancka karafka.

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Dodaj komentarz