Preparat do mezoterapii mikroigłowej – dla kogo jest przeznaczony?

mezoterapia mikroiglowa

Skóra jest narażona na wiele czynników. Zla dieta, stres, zanieczyszczenie powietrza czy źle dobrana pielęgnacja, nie wpływają na nią korzystnie. Dlatego też wszelkie zabiegi kosmetyczne mają doprowadzić do tego, by skóra była na nowo odżywiona. Jednym z nich jest mezoterapia mikroigłowa.  Jakie preparaty używane są podczas zabiegu?

Jakie preparaty są wykorzystywane do zabiegu mezoterapii mikroigłowej?

Mezoterapia mikroigłowa to niechirurgiczny zabieg z zakresu medycyny estetycznej. Jego zadaniem jest odżywienie skóry, przywrócenie jej jędrności, redukcja zmarszczek, przebarwień, a także płytkich blizn potrądzikowych. Preparat do mezoterapii mikroigłowej wstrzykiwany jest w głębokie warstwy skóry. Tworzą się mikro uszkodzenia, które pobudzają produkcje kolagenu, a tym samym odnawiają skórę. Każdy z preparatów zawiera skoncentrowana dawkę składników, które mają wpłynąć na odżywienie i rewitalizację skóry. W preparatach znajduje się kwas hialuronowy, który ma za zadanie zwiększyć napięcie skóry. Dodatkowo w preparatach znajdują się witaminy młodości A, E, C i D, a także aminokwasy stymulujące procesy nawilżające.

Jak dobrać preparat do mezoterapii mikroigłowej?

Wiele osób może obawiać się zabiegu z powodu ilości igieł, które nakłuwają skórę. Jednak przed zabiegiem stosowana jest maść znieczulająca bez recepty. Dzięki temu zabieg nie jest bolesny i nie wymaga długiej rekonwalescencji. Preparaty do mezoterapii mikroigowej to prawdziwa bomba witamin i aminokwasów. Są przeznaczone dla różnego typu skóry, w zależności od potrzeb. Preparaty dobierane są po wywiadzie przeprowadzanym z pacjentką przez kosmetologa. Dzięki temu mogą być dobrane do potrzeb i wymagań skóry. Każda pacjentka chce osiągnąć inny efekt, a to wymaga zastosowania odpowiednich substancji aktywnych. Aby odpowiednio odżywić skórę czy zniwelować jej niedoskonałości, potrzebne są różne substancje. Kwas hialuronowy, aminokwasy czy witaminy w różnych stężeniach i proporcjach wpływają na każdą skórę inaczej. 

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Dodaj komentarz