Praca dla studenta dziennego – 5 sposobów na to, jak dorobić na studiach

Wielu studentów, którzy uczęszczają na studia dzienne ma problem ze znalezieniem dodatkowej pracy. Nie jest łatwo znaleźć dobrze płatne zajęcie, które można wykonywać jedynie w trakcie weekendów lub po zakończeniu zajęć, a więc w godzinach popołudniowych lub wieczornych. Oto kilka pomysłów, którymi warto się zainspirować.

1. Korepetycje

Nie posiadając specjalistycznej wiedzy, ani doświadczenia, można pomyśleć o tym, aby prowadzić korepetycje związane z tematyką studiów na które uczęszczamy. Obecnie jest to znacznie prostsze niż kiedyś, bo wcale nie trzeba osobiście odwiedzać ucznia. Korepetycje online za pośrednictwem komunikatorów cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Wystarczy tylko kamerka i mikrofon, aby móc zacząć szkolić osoby za pośrednictwem internetu.

2. Praca w call center

Praca w obsłudze klienta, a więc w tak zwanym call center nie wymaga specjalnych kwalifikacji. Po przejściu krótkiego szkolenia można zacząć wykonywać zlecone przez pracodawcę obowiązki. Istotną zaletą takiej pracy jest to, że w wielu przypadkach można elastycznie ustalić grafik. Oznacza to także, że można pracować zarówno wieczorami, jak i w trakcie weekendów. Pracodawcy bardzo chętnie zatrudniają studentów, którzy są w stanie pogodzić studia dzienne i pracę w niepełnym wymiarze godzin. Jest to zajęcie dość wymagające i bywa, że wykonuje się je pod presją czasu oraz wyników, więc nie każdy będzie w stanie odnaleźć się w tym specyficznym środowisku.

3. Praca w branży gastronomicznej

Jeśli zależy nam na weekendowej pracy to warto rozejrzeć się za ofertami firm gastronomicznych, które dorywczo zatrudniają osoby do obsługi różnych wydarzeń, na przykład wesel. Można w takim przypadku pracować jako kelner lub osoba odpowiedzialna za obsługę w firmie cateringowej. Bardzo często są to oferty pracy w Krakowie.

4. Opieka nad dziećmi

Praca opiekunki do dziecka to zajęcie bardzo odpowiedzialne. Rodzice zwykle poszukują osoby, której mogą zaufać i która ma już pewne doświadczenie. Na zdobycie zatrudnienia może mieć wpływ nawet to, że w przeszłości zajmowaliśmy się młodszym rodzeństwem. Zarobki nie są duże, ale praca jest względnie łatwa i przez dużą część czasu można jednocześnie powtarzać zadany na studiach materiał.

5. Praca jako hostessa lub host

Jeśli poszukujemy pracy tymczasowej w niepełnym wymiarze godzin i jesteśmy gotowi pracować głównie w weekendy to warto poszukać ogłoszeń pracy związanych z bezpośrednią promocją produktów. Firmy chętnie zatrudniają osoby o dobrej aparycji, które mają dar przekonywania.

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Dodaj komentarz