Porządki w domowej biblioteczce, czyli jak wykorzystać stare książki

W słowniku prawdziwego mola książkowego nie istnieje takie pojęcie jak „za dużo książek”, jednak czasem domowa kolekcja jest już na tyle przesycona niechcianymi egzemplarzami, że wymaga uszczuplenia. Stare książki nie muszą jednak wylądować w pojemniku na makulaturę. Istnieje wiele bardziej pożytecznych sposobów na ponowne wykorzystanie używanych książek, dzięki czemu możemy podarować im drugie życie. Co to za sposoby? Podpowiadamy!

Stare książki jako dekoracja ścienna

Książki w roli dekoracji na ścianę? Dlaczego nie! Jest to idealny materiał na stworzenie wyjątkowych ozdób DIY, które nie tylko wyróżniają się swoim unikalnym charakterem, ale w dodatku świetnie wpisują się w filozofię eko. Trzeba przyznać, że wiele starych książek przyciąga wzrok nietuzinkowymi okładkami, dzięki czemu mogą posłużyć one jako elementy wręcz stworzone z myślą o barwnych kolarzach na ścianę. Co więcej, stare książki to nie tylko oryginalne obwoluty, ale też ciekawa faktura papieru, której się dziś już nie spotyka. Z pojedynczych stron można wykonać oryginalną kompozycję, którą wystarczy oprawić w ozdobną ramkę o dowolnej wielkości. Jak widać, niepotrzebne książki mogą otrzymać kolejną szansę i sprawić, że aranżacja domowych wnętrz nabierze charakteru.

Książki używane w roli stolika

Zbędne książki przy odrobinie kreatywności mogą nie tylko urzekać swoimi walorami estetycznymi, ale i praktycznymi, czego dowodem są stoliki nocne czy kawowe wykonane ze starych egzemplarzy książek. Najlepiej sprawdzą się wydania w twardych okładkach, bo w ten sposób osiągniemy najwyższą stabilność. Do wykonania tego wyjątkowego mebla nie potrzeba wiele wysiłku, bo nie wymaga dodatkowego stelaża. Wieżę z książek można jednak dyskretnie przewiązać mocnym sznurkiem, aby uniknąć przesuwania się pojedynczych elementów konstrukcji.

Sprzedaż używanych książek

Książki z drugiej ręki są łakomym kąskiem dla największych miłośników czytania, na co składa się kilka czynników. Po pierwsze, są tańszą alternatywą dla całkowicie nowych wydań. Po drugie, pozwalają dać drugie życie książkom. Po trzecie, można natrafić na rzadko spotykane tytuły, których już się nie drukuje. Pozostaje jednak pytanie, gdzie sprzedać używane książki? Dobrym rozwiązaniem okazuje się sprzedaż za pośrednictwem internetowych sklepów z książkami używanymi. Warto zatem zajrzeć na stronę https://skupszop.pl/, gdzie można szybko i sprawnie pozbyć się starych książek i jeszcze na tym zarobić. Przy okazji można także zaopatrzyć się w nowe zdobycze czytelnicze dostępne w bardzo przystępnych cenach.

Aktualizacje newslettera

Wprowadź swój adres e-mail poniżej, aby zapisać się do naszego newslettera

Dodaj komentarz