Pomoc prawna dla firmy – gdzie można ją uzyskać?

Zakładasz firmę? A może już teraz jesteś jej właścicielem? Z pewnością w trakcie jej prowadzenia natkniesz się na różne sytuacje wymagające konsultacji z prawnikiem. Gdzie można skorzystać z jego pomocy? Podpowiadamy!

Gdzie można uzyskać pomoc prawną dla firm?

Pomoc prawna jest nieoceniona wtedy, gdy pojawiają się problemy wymagające wyjaśnienia sprawy, uzyskania fachowej porady, przygotowania pisma procesowego czy reprezentacji w sądzie. Przedsiębiorca może wtedy szukać pomocy prawnej w różnych punktach, gdzie czekają na niego doświadczeni prawnicy.

Kancelarie adwokackie i radcowskie

Najczęściej wtedy, gdy potrzebna jest pomoc prawna dla przedsiębiorcy, wybierane są kancelarie adwokackie i kancelarie radcowskie – radcy prawnego.

W kancelariach prawnych firmy mogą korzystać z obsługi doraźnej, gdy pojawią się problemy, a także z obsługi stałej w ramach bieżącego doradztwa prawnego. Stała obsługa prawna firmy umożliwia uzyskanie pomocy w przystępnych cenach w ramach regularnie opłacanego abonamentu.

Obecnie wiele kancelarii oferuje swoim klientom możliwość uzyskania porad prawnych przez telefon i internet!

Przedsiębiorcom poszukującym punktów jak kancelaria adwokacka Gliwice – https://lewandowskaflek.pl/ zapewniają błyskawiczny dostęp do sprawdzonych prawników dla firm. Oferty można sprawdzić bliżej na ich witrynach, a następnie od razu umówić się na spotkanie.

Biura rachunkowe

Usługi pomocy prawnej dostępne są także w wybranych biurach rachunkowych. Oferują one przede wszystkim wsparcie w dziedzinie jak księgowość i podatki, lecz wybrane z nich współpracują także z kancelariami prawnymi.

Biuro doradztwa podatkowego

W sprawach dotyczących podatków przedsiębiorca może skontaktować się także z biurami doradców podatkowych. Specjalizują się one w prowadzeniu kompleksowej obsługi firm, między innymi w celu optymalizacji podatków.

Ile kosztuje pomoc prawna dla firmy?

Usługi prawne przeznaczone dla firm wyceniane są indywidualnie. Pod uwagę brane są między innymi kwestie jak rodzaj sprawy, czas poświęcony na jej rozwiązanie czy zakres świadczonych usług prawych.

Zazwyczaj za poradę prawną należy zapłacić od około 150 do 500 złotych zależnie od stopnia jej złożoności. Reprezentacja w sądzie to natomiast wydatek ponad 1000 złotych w prostych sprawach.

Stała obsługa prawna dla firmy jest związana z kosztem rozpoczynającym się od około 1000 złotych miesięcznie zależnie od wybranego pakietu usług.

Aby otrzymać dokładne informacje dotyczące cen usług prawnych dla firm, należy skontaktować się bezpośrednio z wybraną kancelarią prawną.

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Dodaj komentarz