Polecane laktatory do odciągania pokarmu

Po narodzeniu dziecka karmienie dziecka jest nie lada problemem, nieraz ciężki czas przed porodem ale także czas porodu całkowicie odbiera matkom siły, potrzebnych do skupienia się na ważnym dla nich zadaniu-rozpoczęciu karmienia piersią swojego dziecka. Karmienie piersią staje się wielkim wyzwaniem, ponieważ często, mimo, że piersi są w pełni przygotowane do produkcji pokarmu, mleka niewiele jednak wypływa. Często jest tak po samym porodzie, kiedy proces produkcji pokarmu dopiero się rozpoczął, dlatego matkom może się wydawać, że pokarmu jest mało.

W tym początkowym często trudnym dla matek okresie najważniejsze jest, żeby często przystawiać maleństwo do piersi. Proces produkcji pokarmu zacznie wtedy wytwarzać w piersiach o wiele więcej pokarmu, na tyle ile maluch potrzebuje.

Choć wiele świeżo upieczonych mam o tym nie wie, to w inicjacji laktacji może bardzo pomocny okazać się laktator. Który skutecznie pobudza piersi do produkcji mleka i sprawnie je odciąga. Laktatory Medela najbardziej uznane w świecie dostępnych laktatorów, skutecznie zastosował w produktach metodę 2-Phase Expression, która polega na imitowaniu odruchu ssania noworodka oraz niemowlęcia. Kiedy maluch zostaje dobrze przystawiony do piersi zaczyna ssać pierś mocno i głęboko, w tym czasie pierś zostaje pobudzona do wypływu mleka, w tym czasie maluch najwięcej się najada. Po kilku lub kilkunastu minutach odruch ssący malucha jest znacznie wolniejszy i płytszy, co świadczy o tym, że dziecko jest już najedzone.

W laktatorach Medela (panelach sterujących) znajdują się przyciski lub pokrętła, które odpowiednio regulują ciśnienie oraz prędkość odciąganego pokarmu. Metoda ta zastosowana jest w każdym laktatorze firmy Medela, dzięki czemu każda mama może wybrać coś odpowiedniego dla siebie.

Najbardziej polecanymi laktatorami elektrycznymi są: Medela Freestyle lub Swing Maxi, są to laktatory podwójne na dwie piersi. Laktatory te są bardzo wydajne, umożliwiają odciąganie pokarmu w szybkim, stosunkowo krótkim czasie. Dzięki panelom sterującym, mama odciągająca pokarm, może odpowiednio ustawić tempo oraz ciśnienie według własnego uznania.

Laktator Freestyle wyposażony jest w wyświetlacz cyfrowy, dzięki któremu, można zobaczyć jak długo ściągany jest pokarm. Laktatory umożliwiają mamie korzystanie z laktatora w dowolnym miejscu i czasie, oba laktatory można przenosić, posiadają akumulator oraz działają na baterię. Lejki laktatorów są bardzo wygodne, podlegają wymianie.

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Dodaj komentarz