Pogrzeb z urną – jak się do niego przygotować?

Pogrzeb to zawsze naprawdę trudne przeżycie dla całej rodziny zmarłego. Trzeba jednak pamiętać o kilku kwestiach, na przykład o pogrzebie. Jeżeli konieczne jest wykonanie kremacji, warto jest wiedzieć, jak dokładnie wygląda pogrzeb z urną i na co powinniśmy się przygotować.

Pogrzeb z urną – co warto wiedzieć?

Pogrzeb zawsze jest naprawdę trudnym momentem dla najbliższych osoby, która właśnie odeszła z tego świata. Poza opłakiwaniem zmarłego trzeba jednak zająć się wszystkimi formalnościami, które ciągnie za sobą śmierć, a jedną z nich bez wątpienia jest organizacja pogrzebu, najlepiej rzecz jasna zgodnie z wolą zmarłego. Wiele osób rozważa na przykład, czy woli mieć pogrzeb tradycyjny, czy może jednak pogrzeb z urną na Mokotowie. Jeżeli zmarły zdecydował się na ten drugi sposób, rodzina powinna to uszanować i zająć się wszystkimi formalnościami tak dobrze, jak tylko się da.

Co jednak warto o tym wiedzieć? Przede wszystkim tego typu pogrzeb wygląda trochę inaczej niż tradycyjna ceremonie. Ciało musi zostać odpowiedniego przygotowane, konieczne jest również uzyskanie wszystkich wymaganych dokumentów, a także można dorzucić małe pamiątki po osobie. Ostatnie pożegnanie odbywa się w specjalnej sali, skąd następnie ciało trafia do pieca kremacyjnego. Po całej procedurze urna przekazywana jest rodzinie lub domowi pogrzebowemu i dopiero po tym wszystkim odbywa się ceremonia pogrzebowa.

Jak przebiega pogrzeb z urną?

Sam pogrzeb z kremacją na Mokotowie nie różni się zbytnio od tradycyjnej formy, choć ze względu na znacznie mniejsze wymiary urny w stosunku do trumny nie musimy jej składać w grobie, a czasem wystarczy kolumbarium. Warto jednak powiedzieć parę słów o całej kremacji. Ta może trwać od dwóch do nawet trzech godzin, a temperatura w piecu jest w stanie osiągnąć poziom nawet 1200 stopni Celsjusza. Czasem konieczne jest również rozdrobienie pozostałości, na przykład po kościach, w specjalnej maszynie. Dopiero wtedy prochy są składane w urnie, a prochy są gotowe na ostatnią podróż.

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Dodaj komentarz