Podziękowania dla rodziców – za co i w jakiej formie? Podpowiadamy

Rodzice często mają szczególny wkład w weselną uroczystość. Warto symbolicznie docenić ich wkład poprzez zorganizowanie publicznego podziękowania lub wręczenie prezentu w kuluarach. W jaki sposób to zrobić? Jaki prezent dla rodziców na ślubie zapisze się w ich pamięci i wzruszy? Oto kilka pomysłów.

Wsparcie rodziców w organizacji uroczystości ślubnej bywa nieocenione. Przygotowanie wesela wymaga ogromnego zaangażowania i zaplecza logistycznego, a pomoc bliskich robi ogromną różnicę. Wdzięczność rodzicom można oczywiście wyrazić werbalnie – warto jednak zastanowić się również nad symbolicznymi podziękowaniami. Mogą mieć one miejsce podczas samej uroczystości ślubnej, na oczach gości, lub też po niej, w intymnej atmosferze.

Wybierając sposób przekazania podziękowań, warto zastanowić się, czy rodzice nie będą czuli się skrępowani w przypadku publicznego uhonorowania. Jeśli nie, taka forma wyrażenia wdzięczności może wygenerować wspaniałe wspomnienia!

Podziękowania dla rodziców w drewnianym pudełku

Podziękowania dla rodziców jako prezent – co wybrać?

Wręczenie rodzicom podarunku to wspaniały sposób na wyrażenie wdzięczności. Bazą dla takiego prezentu mogą być podziękowania dla rodziców opatrzone we wzruszające teksty płynące prosto z serca. Może on przybrać różne formy – od prostego „dziękujemy” po rozbudowane życzenia. Za co warto wręczyć podziękowania dla rodziców? Przede wszystkim za wsparcie w wejściu na nową drogę życia, za ciepło i miłość rodzicielską, cierpliwość, wiarę i opiekę.

A co z samym prezentem? Możesz wybrać statuetkę, grawerowany dyplom z metalu lub drewna, czy ramkę ze zdjęciem. Świetnym pomysłem będzie również specjalny album-podziękowania dla rodziców ze zdjęciami, dostępny między innymi w ofercie polskiej marki artMA. Tak firma opisuje zalety albumu jako prezentu na swoim blogu:

– Tradycyjną pamiątką z każdego wesela są albumy wypełnione zdjęciami wykonanymi podczas ceremonii zaślubin w kościele czy szalonej zabawy na sali weselnej. Jeśli jednak chcecie sprawić rodzicom niespodziankę, przygotujcie taki album znacznie wcześniej. Doskonałym pomysłem będzie zorganizowanie w tym celu specjalnej sesji narzeczeńskiej oraz wykorzystanie wspólnych zdjęć z rodzicami z dzieciństwa. Jeśli posiadacie choć odrobinę zdolności manualnych, album możecie przygotować również własnoręcznie, korzystając z zestawu do scrapbookingu.

Podziękowanie dla rodziców na weselu – jak je zorganizować?

Jeśli para młoda zdecyduje się na organizację publicznych podziękowań, najlepszy moment to mniej więcej połowa uroczystości – po oficjalnej części, gdy zarówno nowożeńcy, jak i goście są już zrelaksowani i najedzeni. Jak go zaaranżować? Dobrym pomysłem może okazać się wygłoszenie przemowy, która z pewnością wzruszy wszystkich zgromadzonych na sali. Innym ciekawym i mniej oczywistym sposobem jest zagranie piosenki, którą od razu rozpoznają rodzice – na przykład tą, do której oni sami wykonywali pierwszy taniec na swoim weselu. W ten sposób można zainaugurować podziękowania w postaci przemowy, czy wręczenia prezentu.

Jeśli przemowa nie wchodzi w grę, warto zastanowić się nad przygotowaniem filmu lub pokazu slajdu. Podczas ich wyświetlania można wręczyć podziękowania dla rodziców w wybranej formie.

Jaki prezent dla rodziców wybrać?

Oprócz symbolicznego podziękowania w postaci dyplomu czy statuetki warto zastanowić się również nad prezentem. Może być to na przykład butelka dobrego alkoholu opatrzonego grawerowanym podziękowaniem czy kosz słodkości. Jeśli chcesz podarować im coś wyjątkowego, znakomitym pomysłem będzie nie przedmiot, a doświadczenie, które pozwoli rodzicom zrelaksować się po wyczerpujących przygotowaniach. Co powiesz na voucher do SPA czy degustacyjną kolację?

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Dodaj komentarz