Podpowiadamy, po czym można poznać sklep odzieżowy online, który jest wart zaufania

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na zakupy online. I nie ma w tym nic dziwnego. W internecie znaleźć możemy liczne sklepy z ubraniami online i co dosyć często jest istotne, cechują się one niższymi cenami produktów oraz szerszą i bardziej interesującą ofertą. Warto podczas robienia takich zakupów zachować ostrożność i pamiętać o kilku prostych rzeczach, które możemy zrobić, aby upewnić się, że dany sklep online jest warty zaufania.

Upewnij się, że dany sklep online istnieje naprawdę – sprawdź kilka szczegółów

Natrafiłeś na nowy, ciekawy sklep internetowy z odzieżą, zainteresowała cię dostępna oferta i chcesz zrobić zakupy online? Warto sprawdzić, czy dana firma istnieje naprawdę, aby uniknąć niechcianego oszustwa i utraty danych bądź gotówki. Tym, co cechuje sklepy internetowe, są oczywiście dane, które firma powinna posiadać. Należą do nich KRS, NIP, REGON oraz dokładny adres firmy. Dane te powinny być udostępnione na stronie sklepu, najprawdopodobniej w zakładce kontakt lub w regulaminie. Równie ważny jest dokładny adres sklepu internetowego – nie zadowalaj się tylko adresem e-mail podanym w kontakcie lub numerem telefonu. To zdecydowanie za mało. Warto przed zrobieniem zakupów zadzwonić do sklepu i zweryfikować, czy faktycznie podany na stronie numer jest prawidłowy. Nie zaszkodzi też wpisanie nazwy firmy w przeglądarkę oraz zapoznanie się z opiniami klientów sklepu. Warto podczas czytania opinii znaleźć kilka niezależnych źródeł, ze względu na to, że coraz częściej można spotkać się z fałszywymi opiniami.

Zabezpiecz swoje dane i ostrożnie rób zakupy przez internet

Zanim zrobisz zakupy w sklepie internetowym z ubraniami, istotne jest, abyś zabezpieczył swoje dane. Upewnij się, że nie korzystasz z otwartych sieci bezprzewodowych, a w trakcie robienia zakupów nie korzystasz z hotspotów. Pozwoli to uniknąć kradzieży danych. Zadbaj także o to, aby komputer był dobrze zabezpieczony oraz miał zainstalowany aktualny program antywirusowy. Dodatkowo, przed zrobieniem zakupów przyjrzyj się dokładnie adresowi internetowemu sklepu z ubraniami online. Ważne jest, aby w polu, w którym widnieje adres internetowy, znajdował się symbol kłódki. Zwróć też uwagę na to, aby adres sklepu zaczynał się od “https”, a nie “http” Jeżeli tak jest, możesz być pewny, że operatorzy przelewów internetowych gwarantują bezpieczeństwo informacji. W innym przypadku lepiej wycofać się z robienia zakupów w danym sklepie odzieżowym online.

sklep odziezowy

Żółta dwustronna kurtka pikowana damska

Przyjrzyj się ofercie sklepu – sprawdź, czy posiada certyfikaty

Warto upewnić się, czy sklep posiada konkretne certyfikaty, które świadczą o jego wiarygodności. Może być to dla przykładu popularny certyfikat Euro-Label bądź też Trusted Shops, gwarantujący zwrot pieniędzy w przypadku niewywiązania się z umowy przez osobę sprzedającą. Przed zrobieniem zakupów zapoznaj się także z asortymentem sklepu, zwróć uwagę na ilość oferowanych towarów oraz ich opisy. Im bardziej szczegółowy opis produktu, tym większe prawdopodobieństwo, że sprzedawca nie ma zamiaru nas oszukać. W przypadku sklepów z odzieżą, zwróć uwagę na rozmiarówkę. Wiele sklepów podaje wyłącznie sugerowaną tabelę producenta, a tylko nieliczni z obsługi sklepów odzieżowych online osobiście mierzą każdy przedmiot, każdorazowo podając wymiary w opisach produktów. Sprawdź także ceny towarów. Niepokój może wzbudzić na przykład znacznie zaniżona cena jakiegoś produktu w stosunku do cen dostępnych w innych sklepach. Zanim zrobisz zakupy, zapoznaj się z opublikowanym na radiozw.com.pl artykułem na temat sklepów odzieżowych online.

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Dodaj komentarz