Planujesz urlop w Gdańsku? Wynajmij auto i podróżuj wygodnie

Gdańsk to jeden z popularnych kierunków urlopowych. Piękne zabytki, ciekawe muzea, a także wybrzeże Bałtyku zachęcające do kąpieli zapewniają udany wypoczynek. Ponadto w okolicy Gdańska czeka jeszcze więcej atrakcji. Aby wakacje były udane, warto pomyśleć o wypożyczeniu auta. Razem z nim dojazdy będą szybkie, wygodne i bezpieczne.

Urlop w Gdańsku – jak poruszać się po mieście i okolicy?

Podróżujący planujący wyjazd do Gdańska bez własnego samochodu mogą skorzystać z dostępnej w mieście komunikacji publicznej. W Gdańsku można korzystać z dojazdów tramwajami, autobusami dziennymi i nocnymi, a także z SKM – Szybkiej Kolei Miejskiej, która dojeżdża także do okolicznych miejscowości. Rozkłady jazdy można znaleźć online.

Alternatywa to wypożyczenie samochodu w jednej z wielu gdańskich wypożyczalni. Osobom chcącym skorzystać z usług w takich punktach jak wypożyczalnia samochodów Gdańsk – https://super-rent.pl oferuje możliwość odbioru pojazdu w porcie lotniczym oraz w innych lokalizacjach na terenie całego miasta – także z opcją podstawienia pojazdu pod adres wskazany przez klienta.

Ile kosztuje wynajem samochodów w Gdańsku?

Koszt wynajęcia samochodu w Gdańsku rozpoczyna się już od około 60 zł na dobę. Tyle trzeba będzie zapłacić za najtańsze auta w kategorii ekonomicznej, na przykład za Fiata Pandę. Za samochody jak Volkswagen Polo, Opel Corsa czy Toyota Aygo ceny wynoszą już od około 80 zł do 100 zł na dobę. Auta sedan i kombi to koszt średnio około 120-150 zł dziennie. Najwięcej muszą zapłacić klienci wypożyczający samochody klasy premium – limuzyny, SUV-y.

Przy wyborze oferty warto zwrócić uwagę, czy wypożyczalnia pobiera dodatkowe opłaty, na przykład kaucję za wynajem lub stosuje limit kilometrów, powyżej którego trzeba dopłacić za każdy pokonany kilometr. Dodatkowym kosztem może być też rozszerzenie ochrony ubezpieczeniowej oraz wynajęcie fotelika samochodowego dla dziecka, nawigacji samochodowej, podstawienie auta i odebranie go spod wskazanego adresu.

Gdzie warto wynająć samochód w Gdańsku?

W Gdańsku działa wiele wypożyczalni samochodowych, dlatego przed wyjazdem warto zapoznać się bliżej z różnymi ofertami, aby znaleźć najlepszy samochód spełniający swoje wymagania w najniższej cenie.

Wypożyczalnie samochodowe w Gdańsku mają własne strony internetowe, na których można zapoznać się z ich flotą, cennikiem, warunkami wynajmu oraz z regulaminem świadczenia usług. Rezerwację samochodu można wykonać internetowo lub telefonicznie, aby mieć pewność, że wybrany model będzie czekać do odbioru po przyjeździe na miejsce.

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Dodaj komentarz