Planujesz prace remontowe? Kontener pomoże w pozbyciu się gruzu

Podczas prac remontowych, które obejmują między innymi wyburzanie ścian działowych czy skuwanie starych wylewek i płytek, powstaje sporo gruzu. Jak można się go pozbyć? Najlepiej zamówić kontener, do którego będzie można na bieżąco usuwać powstałe odpadki.

Co zrobić z gruzem po remoncie?

Prace remontowe, budowlane i wyburzeniowe często pozostawiają po sobie sporo gruzu. To właśnie wtedy pojawia się pytanie – co zrobić z tym odpadem? Gruz, zgodnie z obowiązującymi przepisami, nie może być wyrzucony do zwykłego kubła na śmieci.

Odpady jak gruz czysty, na przykład ceglany czy betonowy, albo gruz zmieszany można próbować oddać. Niektóre osoby przyjmują gruz, który wykorzystują do prac budowlanych czy utwardzania nawierzchni. Jednak znalezienie chętnego na odbiór gruzu nie zawsze jest możliwe. Wtedy alternatywa to wywóz gruzu samodzielnie albo z firmą.

Samodzielnie gruz można dotransportować do punktu PSZOK. Tam można oddać go bez opłat, gdy systematycznie opłaca się rachunki za wywóz śmieci. Minusem jest w tym przypadku konieczność własnoręcznego załadunku i dowozu odpadu.

Właśnie dlatego wiele osób wybiera wygodniejszą opcję, czyli skorzystanie z usług firm, które zajmują się wywozem gruzu za opłatą. W ich ofercie znajdują się także kontenery na gruz do wynajmu.

Jak wynająć kontener na gruz?

Kontenery na gruz to wygodna opcja dla osób, które planują prace remontowe, a także dla tych, które już je zakończyły. Kontener jest dostarczany przez firmę bezpośrednio pod adres podany przez klienta, a następnie odbierany po określonym czasie lub też wtedy, gdy się zapełni – wystarczy tylko zadzwonić do firmy, która odbierze i zutylizuje odpadki zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami.

Firmy wynajmujące kontenery na gruz mogą zaoferować je w różnych pojemnościach do wyboru, dlatego można dopasować typ kontenera do ilości wytworzonego gruzu. Gdy przestrzeni jest mało, na przykład w mieszkaniu, alternatywą są także worki typu big bag, które są w stanie pomieścić około tony gruzu.

Wynajem kontenera na gruz – cena

Koszty związane z wynajmem kontenera na gruz zależne są od paru czynników, w tym od pojemności wybranego kontenera, od rodzaju oddawanego gruzu – czysty, zmieszany, a także od dystansu, jaki firma musi pokonać, aby dostarczyć i odebrać kontener.

Ceny w przypadku najmniejszych kontenerów o pojemności paru metrów sześciennych rozpoczynają się od około 400 złotych, natomiast za wynajęcie największego kontenera wraz z utylizacją jego zawartości trzeba zapłacić nawet ponad 2000 złotych.

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Dodaj komentarz