Oto, czym powinien wyróżniać się bezpieczny basen stelażowy dla dzieci

Lato to czas, który kojarzy nam się ze upałami i odpoczynkiem. Wakacje przede wszystkim kojarzą się pozytywnie dzieciom. Jest wiele form rozrywki dla najmłodszych. Jedną z ciekawszych, jest kąpiel w dużym, a jednocześnie bezpiecznym basenie stelażowym. Czym powinien się wyróżniać? 

Basen stelażowy musi mieć odpowiedni kształt

W pierwszej kolejności trzeba zdać sobie sprawę z tego, kto będzie użytkownikiem takiego basenu stelażowego. Jeżeli ma być przeznaczony dla mniejszych dzieci, to z pewnością polecane takie produkty jak basen stelażowy w rozmiarze 366 × 76 cm, które świetnie sprawdzą się dla maluszka oraz przynajmniej dwóch, góra trzech osób.

Sprawa wygląda nieco inaczej, gdy mówimy o basenach stelażowych dla większej rodziny. Dla takiego grona warto zakupić o wiele większy, gdzie będzie można swobodnie wypocząć w towarzystwie osób dorosłych, które również będą mogły skorzystać z tej formy relaksu.

Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że za odpowiednim kształtem idzie też komfort. Duży basen stelażowy daje dużo komfortu i sprawia, że każdy ma „kawałek” miejsca dla siebie i nie ma zbytnio dużego ścisku. Warto pamiętać, że dzieci też mogą swoich kolegów i koleżanki. Dobrze więc brać pod uwagę baseny o nieco większych gabarytach. Do wyboru są konstrukcje okrągłe oraz prostokątne, aczkolwiek trzeba pamiętać o tym, że baseny ze stelażem nie posiadają regulowanej wysokości. Jeśli nie wiesz, na jaki basen stelażowy się zdecydować, koniecznie przeczytaj ten artykuł: https://mojabudowa.pl/artykul/119_baseny_stelazowe_na_maly_ogrodek__jakie_wybrac.htm.

Bezpieczna drabinka to podstawa

Przed zakupem basenu dobrze jest wiedzieć, czy drabinka będzie w ogóle konieczna do tego, by do niego wchodzić. Posiadanie takiego akcesorium daje dużo komfortu, jednak trzeba pamiętać o tym, że dzieci lubią biegać, hałasować oraz popisywać się swoimi umiejętnościami i nie trzeba wiele, by stała się krzywda. Dlatego tak bardzo istotne jest, by drabinka posiadała wyprofilowane stopnie. Doskonale byłoby, gdyby były one pokryte dodatkową, gumową warstwą antypoślizgową.

Bezpieczeństwo jest zawsze wartością nadrzędną, niezależnie od tego, kto korzysta z basenu i na pewno trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że nie powinno się biegać w jego okolicy. Ogromną rolę odgrywa rozsądek, jednak zawsze można dokupić dedykowane maty antypoślizgowe, zwiększając nieco próg bezpieczeństwa.

Krystalicznie czysta woda ma znaczenie

Zakup basenu nie wiąże się tylko z bezpieczeństwem zewnętrznym, związanym z umiejętnym dopasowaniem do potrzeb, jak też odpowiedniego korzystania ze sprzętu, ale również warto kupować produkty pozwalające na zachowywanie czystej wody. Sprawna cyrkulacja oraz filtracja wody jest czymś bardzo istotnym. Na pewno nikt z nas nie chciałby kąpać się w brudnej wodzie. Właśnie dlatego odpowiednia filtracja jest tak ważna.

Ma to duże znaczenie także z tego względu, że brudna woda nie tylko wygląda nieestetycznie, ale jest też siedliskiem wielu groźnych bakterii, które mogą przyprawić nas o poważne choroby. Zarówno skóry, jak i całego organizmu.

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Dodaj komentarz