Osuszanie pomieszczeń po zalaniu — kiedy potrzebna jest profesjonalna pomoc?

zalane mieszkanie

Zalanie mieszkania czy domu to zdarzenie, które może wyrządzić wiele szkód. Jedną z nich jest konieczność osuszenia pomieszczeń. Czy osuszanie wykonać samodzielnie, czy skorzystać z profesjonalnej usługi?

Kiedy ściany wymagają osuszenia?

Osuszanie ścian jest niezbędne, gdy dojdzie do zalania pomieszczeń w domu lub mieszkaniu. Czasami problem wilgoci występuje tylko w jednym pokoju, np. na suficie lub  podłodze. Dobrze jest zadbać o osuszanie odpowiednio szybko. Wilgoć obecna w murach ma negatywny wpływ na ich strukturę, jak również powoduje, że pomieszczenie narażone jest na występowanie miejsc, w których pojawiają się grzyby i pleśnie. Jest to bardzo niezdrowe dla osób, które długotrwale przebywają w tych pomieszczeniach. Ich obecność powoduje rozwój poważnych chorób i występowanie ostrych reakcji alergicznych. Są one szczególnie niebezpieczne dla dzieci, jak i osób starszych. Będą szkodliwe także dla zwierząt domowych.

Kiedy potrzebna jest profesjonalna pomoc?

Z pomocy firmy zajmującej się osuszaniem ścian warto skorzystać szczególnie wtedy, gdy zalaniu uległa duża część pomieszczeń. Gdy zalanie budynku spowodowane jest przez złe warunki atmosferyczne i dochodzi do podtopień i powodzi, mury i ściany ulegają mocnemu zamoczeniu. W takich przypadkach woda jest bardzo trudna do samodzielnego usunięcia. Także wszelkiego rodzaju awarie hydrauliczne i wodociągowe mogą sprawić, że osuszanie ścian stanie się dużym wyzwaniem. Po usunięciu przyczyny zalania wart wtedy poszukać pomocy u firm profesjonalnie zajmujących się osuszaniem. Osuszanie pomieszczeń po zalaniu w Katowicach i innych miastach, wykonywane jest wtedy za pomocą specjalnych nowoczesnych urządzeń. Pozwalają one usunąć skutki zalania w krótszym czasie. Dodatkowo można mieć pewność, że ściany zostały osuszone w głębokich warstwach, dzięki czemu ich struktura nie jest narażona na osłabienie.

Często oprócz osuszania ścian po zalaniu konieczne jest również przeprowadzenie różnego rodzaju prac remontowych. Idealnym rozwiązaniem w takim przypadku jest skorzystanie z pomocy profesjonalnej firmy zapewniającej kompleksową obsługę. Dom Doktor — osuszanie i remonty po zalaniach lub podobne firmy, oferują wykonanie wszystkich niezbędnych napraw i prac remontowych. 

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Dodaj komentarz