Odtrucia alkoholowe – kiedy warto z nich skorzystać?

Alkohol towarzyszy nam w różnych sytuacjach. Czasem ciężko wyobrazić sobie bez niego wyjścia z przyjaciółmi, czy świętowanie różnych okazji. Jest on czymś dobrym, pod warunkiem że spożywamy go w odpowiedzialnych ilościach. W sytuacji, gdy dojdzie do zatrucia warto jednak skorzystać z odtrutek alkoholowych. Na czym polega odtruwanie i ile trwa taki proces? Odpowiadamy.

Na czym polega odtruwanie alkoholowe?

Odtruwanie jest procesem, którego celem jest oczyszczenie organizmu z alkoholu oraz złagodzenie objawów, które spowodował. Należy jednak pamiętać, że odtruwanie nie jest tym samym co leczenie z alkoholizmu. Może być ono częścią leczenia, jednak sam proces nakierowany jest na doprowadzenie organizmu do stanu równowagi. Warto z niego skorzystać w przypadku jednostkowego zatrucia, ale także w sytuacji dłuższego spożywania alkoholu.

Co dokładnie zachodzi w trakcie odtruwania? Proces nakierowany jest na pozbycie się toksyn. Spożywanie alkoholu – w szczególności to długotrwałe – zaburza gospodarkę wodno-elektrolitową organizmu. Obniża także poziom jonów potasu, magnezu i sodu. Odtruwanie uzupełnia brakujące substancje, łagodzi objawy i przywraca organizmowi utraconą równowagę. Chcąc skorzystać z odtrucia polecamy sprawdzić w Google hasło odtrucia alkoholowe w Warszawie.

Ile powinno trwać odtruwanie alkoholowe?

Nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi na pytanie. Zależy ona od tego z jak poważnym zatruciem mamy do czynienia. W przypadku łagodnego, spowodowanego pojedynczym przedawkowaniem zatrucia odtruwanie trwa na ogół od jednego do dwóch dni. Można je skutecznie przeprowadzić w warunkach domowych.

Sytuacja staje się poważniejsza, gdy zatrucie spowodowane jest długotrwałym spożyciem alkoholu. W takiej sytuacji konieczną może okazać się hospitalizacja. Zadaniem lekarza prowadzącego będzie przeprowadzić dokładny wywiad, a także szereg badań. Odtruwanie w warunkach szpitalnych trwać może nawet do 10 dni. Więcej informacji na temat odtruć alkoholowych znaleźć można stronie VIT-House.pl

Aktualizacje newslettera

Wprowadź swój adres e-mail poniżej, aby zapisać się do naszego newslettera

Dodaj komentarz