Ochronne akcesoria do telefonu – w jakie warto zainwestować?

Zakup nowego smartfona to wspaniałe przeżycie. Aby nowy nabytek posłużył nam jak najdłużej i przez cały okres jego użytkowania pozostał w nienagannym stanie, warto jak najszybciej zaopatrzyć się w akcesoria do telefonu, które ochronią go przed zarysowaniem i zniszczeniem. Na rynku dostępnych jest wiele dodatków, które odpowiednio zabezpieczą telefon przed możliwymi uszkodzeniami oraz sprawią, że jego stan wizualny będzie równie dobry jak tuż po zakupie.

Plecki czy zamykane etui – co warto wybrać?

Współczesne smartfony nie tylko zachwycają doskonałymi parametrami technicznymi, ale także atrakcyjnym wyglądem. W ostatnich latach coraz więcej producentów sięga po szkło, którym pokrywane są nie tylko same ekrany telefonów, ale także ich plecki. Szkło jest materiałem pięknym, prestiżowym i eleganckim, ale także dość delikatnym – łatwo o jego zarysowania oraz trwałe uszkodzenie podczas upadku z wysokości. Każdy posiadacz szklanego smartfona powinien więc zainwestować w dobrej jakości akcesoria do telefonu, które zabezpieczą plecki urządzenia.

akcesoria do telefonow

Do najpopularniejszych akcesoriów tego typu należą plecki – najczęściej wykonane z silikonu obudowy ochronne, które zakłada się na tył telefonu. Są one wygodne w codziennym użytkowaniu, nie wpływają negatywnie na gabaryty urządzenia oraz zapewniają pewny chwyt w dłoni, co ma szczególne znaczenie w przypadku śliskich, szklanych smartfonów dominujących na rynku.

Alternatywnym rozwiązaniem dla silikonowych plecków są zamykane etui z tzw. „klapką”, które zapewniają jednoczesną ochronę tylnej części urządzenia i jego ekranu. Ze względu na swoją konstrukcję, najlepiej sprawdzą się w przypadku osób przyzwyczajonych do otwierania i zamykania telefonu.

Ochronne akcesoria do telefonu na ekran

Zamykane etui jest o tyle dobrym rozwiązaniem, że pozwala na zabezpieczenie praktycznie całego urządzenia. Wystarczy zaopatrzyć się jedynie w folię ochronną, która zapobiegnie powstawaniu drobnych rysek na ekranie urządzenia i można bezpiecznie korzystać z nowego smartfona. Osoby, które sięgną natomiast po same plecki, muszą pomyśleć o solidniejszej ochronie ekranu. Do tego celu najlepiej sprawdzają się specjalne hartowane szkła ochronne, które instaluje się bezpośrednio na ekranie telefonu. Pełnią one dwojaką funkcję – chronią ekran przed zarysowaniem w trakcie korzystania z urządzenia oraz niejako „biorą na siebie” siłę uderzenia w trakcie upadku zapobiegając pęknięciu ekranu.

Szkło ochronne na telefon powinno być bardzo starannie wybrane, gdyż od jego jakości zależy poziom ochrony naszego urządzenia. Wybierając dobrej jakości szkło od renomowanego producenta zyskujemy pewność, że nasz telefon będzie prawidłowo zabezpieczony przed uszkodzeniem, co pozwala beztrosko cieszyć się jego pełną funkcjonalnością. Jest to o tyle istotna kwestia, że wymiana ekranu w większości przypadków jest nieopłacalna, gdyż jest to najdroższy komponent nowoczesnych smartfonów. Dobrej jakości ochronne akcesoria do telefonu są więc jak najbardziej uzasadnioną inwestycją.

Partnerem materiału jest Kraina GSM – najlepsze akcesoria do telefonu.

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Dodaj komentarz