Obraz Matki Boskiej z Medjugorje

Medjugorje to miejscowość, o której słyszał niemal każdy. Wszystko to za sprawą objawień maryjnych, które są dla wielu osób źródłem pokoju i prawdziwej miłości do Boga. Bardzo popularny jest również obraz z wizerunkiem Matki Boskiej z Tihaljiny, miejscowości położonej w pobliżu Medjugorje. W związku z kultem maryjnym z Medjugorje wiele osób pragnie mieć przy sobie ten niezwykły wizerunek Maryi.

Objawienia Matki Bożej z Medjugorje

Objawienia Matki Bożej z Medjugorje zaczęły się dnia 24 czerwca 1981 roku. Tego oto dnia u podnóża góry Crnica kilkoro dzieci po raz pierwszy widziało Matkę Boską. Obecnie są to już dorosłe osoby. Trójce z nich Matka Boska ukazuje się codziennie, natomiast pozostałe osoby mają widzenia raz do roku. W przypadku Mirjany jest to 18 marca, Jakov ma objawienia podczas Bożego Narodzenia, a Ivanka 25 czerwca. Do objawień zawsze dochodzi w miejscach, w których aktualnie przebywają dane osoby. Podczas objawień Matka Boska przekazuje widzącym krótkie przesłania. Orędzia te adresowane są do wszystkich ludzi na całym świecie. Wiele osób chętnie przybywa na miejsce, w którym ma zostać dokonane objawienie, jednak Matka Boska ukazuje się wyłącznie wybranej szóstce osób, a pielgrzymi obserwują jedynie konkretnego widzącego. Należy jednak zaznaczyć, że bardzo wielu pielgrzymów przybywających do Medjugorje świadczy o nawróceniu, jakie dokonało się w ich życiu w związku z pielgrzymką i orędziem Maryi. Maryja podczas objawień zachęca ludzkość do miłości do Boga i bliźniego, modlitwy i postu, przystępowania do sakramentów świętych oraz do czytania Pisma Świętego. Wiele osób przyznaje się, że nawróciło się dzięki Matce Bożej z Medjugorje.

Matka Boska

Obraz Matki Bożej z Medjugorje

W związku z objawieniami maryjnymi z Medjugorje wiele osób bardzo chętnie decyduje się na zakup obrazu Matki Bożej z Medjugorje. Obraz ten namalowany został przez Richarda L. George”a, który zainspirowany apelem Jana Pawła tworzy dzieła, które unoszą serce i umysł do Boga. Artysta na podstawie rzeźby znajdującej się we wsi Tihaljina w Bośni i Hercegowinie namalował obraz Matki Bożej, który nazwany został „Nasza Pani z Tihaljiny”. Figurką, która stała się dla Richarda inspiracją do namalowania obrazu jest włoska rzeźba Matki Bożej Łaskawej. Na stworzonym przez artystę dziele Maryja przedstawiona została, jako młoda kobieta o delikatnej urodzie i wyjątkowym, pełnym zrozumienia i miłości, niezwykle łagodnym spojrzeniu. Pielgrzymka, którą w 1988 roku dwudziestojednoletni wówczas Richard odbył do Medjugorje była dla niego bardzo ważna. Można powiedzieć, że wydarzeniem to miało ogromny wpływ na jego życie. Dlatego też artysta malując ten właśnie obraz chciał, aby wizerunek Maryi z Tihaljiny był jak żywy, tak aby jak najwięcej osób oglądając go mogło doświadczyć łaski Bożej i Bożego miłosierdzia. Obraz ten ma przybliżać ludzi do modlitwy w tym do spotkania na modlitwie z Matką Bożą. W Polsce wyłącznym dystrybutorem wizerunku „Nasza Pani z Tihaljiny” jest wydawnictwo Sumus. Obraz ten możemy zakupić tu w kilku różnych wymiarach np. w formacie 50×70 czy też 40×50.

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Dodaj komentarz