Nowoczesne metody depilacji – czym się różnią?

Depilacja to temat, który wielu kobietom, a coraz częściej także mężczyznom, potrafi skutecznie spędzić sen z powiek. Odrastające włoski są nie tylko nieestetyczne, ale często wiążą się z nieprzyjemnymi dolegliwościami, jak choćby zapalenie mieszków włosowych. Obecnie istnieje wiele różnego rodzaju metod depilacji. Dlatego przed wyborem odpowiedniego rozwiązania powinniśmy dokładnie przeanalizować dostępne możliwości oraz dopasować je do swoich potrzeb, rodzaju skóry i koloru włosków.

Nowoczesne technologie w służbie kosmetologii

Wraz z rozwojem technologii, która ma ogromne przełożenie na nasze życie codzienne, mamy do dyspozycji coraz więcej sposobów na skuteczną depilację. Dodajmy, sposobów, które już wcale nie muszą wiązać się z bólem, za to wykazują coraz to większą skuteczność. Technologie użyte w urządzeniach IPL lub SHR dają nam szeroki wachlarz możliwości w zakresie depilacji różnych części ciała. Dlatego też w ostatnich latach zdecydowanie zyskują one na popularności. Na rynku stale pojawiają się nowe, coraz to bardziej zaawansowane technologicznie urządzenia, które mają wybawić nas od problemu niechcianych włosków.

Depilacja IPL+RF czy epilacja SHR

Wszystkim chyba znane są już takie metody, jak wosk czy pasta cukrowa, które jednak najczęściej nie przynoszą oczekiwanych rezultatów i usuwają problem owłosienia jedynie na chwilę. Skupmy się więc na depilacji, której celem jest trwałe usunięcie niechcianych włosków. Jaki jej rodzaj powinniśmy wybrać? Dla kogo odpowiednia będzie depilacja IPL, czyli fotodepilacja a czym właściwie jest depilacja laserowa SHR (Super Hair Removal)?

Depilacja IPL+RF, czyli fotoepilacja, jest zabiegiem wykorzystującym światło lasera IPL oraz energię fal radiowych RF, podczas gdy depilacja SHR łączy laser i właściwości pulsującego światła. Depilacja IPL+RF będzie skuteczniejsza w przypadku ciemniejszego owłosienia. Służy jednak bardziej do redukcji niechcianych włosków niż do ich całkowitego i trwałego usunięcia. Epilacja laserowa SHR jest najnowocześniejszą metodą depilacji i okazuje się być bardzo skuteczna w przypadku osób posiadających jaśniejsze włoski oraz chcących je trwale usunąć. Zadowalające efekty tej metody powinniśmy osiągnąć już po 4-6 zabiegach. Po tym czasie możemy już liczyć na permanentne usunięcie owłosienia. Kolejnym plusem tej metody jest możliwość jednoczesnego usuwania włosków z większego obszaru ciała. Epilacja SHR pozwoli nam również uporać się z sytuacją, gdy zmagamy się z uciążliwym problem zapalenia mieszków włosowych. Dodatkowe wiadomości odnośnie tych kwestii zawiera link do strony.

Plusem depilacji światłem IPL jest natomiast fakt, że da się ją przeprowadzić również w domu. Dzięki nowoczesnym urządzeniom, dostępnym w przystępnych cenach, w zaciszu swoich czterech kątów możemy stworzyć własny salon depilacji. Pamiętajmy jednak, że taka metoda jest skuteczna jedynie w przypadku osób, u których występuje duży kontrast pomiędzy ciemnymi włoskami i jasną karnacją.

Depilacja laserowa – przeciwwskazania

W przypadku obydwu metod depilacji należy jednak zawsze pamiętać o przeciwwskazaniach do wykonania zabiegu – takich jak ciąża, opalenizna, przyjmowanie niektórych leków, choroby typu epilepsja czy posiadanie rozrusznika serca bądź implantów słuchowych. Przed kuracją kosmetolog powinien przeprowadzić z nami szczegółowy wywiad, tak, abyśmy mieli pewność, że wybrana metoda depilacji jest dla nas całkowicie bezpieczna.

Chcesz więcej informacji na ten temat? Znajdziesz je tutaj: Najskuteczniejsze metody usuwania zbędnego owłosienia – co warto o nich wiedzieć? 

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Jeden komentarz

Dodaj komentarz