Nowoczesne i designerskie lampy biurkowe

Aranżując przestrzeń na biurku, nie możemy zapomnieć o wyborze lampki. Jest to bowiem jeden z głównych elementów biurowych i dobrze dobrany znacznie zwiększy komfort pracy. Źle dobrane oświetlenie może rozpraszać oraz przyczynić się do pogorszenia wzroku. Lampa na biurku spełnia określone zadania, które mają ułatwić pracę. Dokładne oświetlenie biurka jest bardzo ważne w przypadku wielu zawodów. Przedmiot pełni nie tylko funkcję użytkową, ale może stać się także ozdobą pomieszczenia. Model można dopasować do wystroju wnętrza, które nabierze klimatu dzięki designerskiemu wyglądowi.

Co wziąć pod uwagę podczas wyboru lampki?

Eleganckie lampy biurkowe w nowoczesnym designie pozwolą na ciekawe rozwiązania nawet w przypadku wystroju biurka. Wyróżniają się nie tylko komfortem użytkowania, ale także bardzo różnorodnym designem. Każdy klient będzie mógł wybrać rozwiązanie adekwatne do jego potrzeb. Najważniejsze, aby lampa współgrała ze stylem całego pomieszczenia. Jednym z ważniejszych kryteriów jest wielkość lampki. W przypadku dużych biurek można wybrać lampkę z dużym ramieniem lub większym kloszem. Model powinien dokładnie oświetlać obszar roboczy, zatem warto przemyśleć która część biurka ma być dobrze oświetlona. Na biurku powinno być również światło dzienne, które jest najzdrowsze dla naszych oczu. Biurko dobrze umiejscowić przy oknie, aby w ciągu dnia nie musieć korzystać ze sztucznego oświetlenia. Światło dzienne lub światło sztuczne nie powinno padać na ekran monitora. Wyeliminujemy wtedy odblaski na jego powierzchni, które utrudniają pracę.

Ile światła potrzebujemy?

Okazuje się, że im jesteśmy starsi, tym potrzebujemy więcej światła. 50-latek potrzebuje nawet 2 razy więcej światła niż osoba w wieku 25 lat. Przed zakupem warto zatem zastanowić się jaka ilość światła będzie dla nas satysfakcjonująca. Dobrym pomysłem jest zakup lampy, która umożliwi kontrolę wiązki światła. Moc i rodzaj lampy trzeba również dopasować do rodzaju pracy, którą planujemy wykonywać. Niektóre prace, np. wykonywanie skomplikowanych planów będą wymagały bowiem większej ilości światła. W przypadku szklanych biurek trzeba zwrócić szczególną uwagę na rodzaj lampy. Musimy bowiem wyeliminować odblaski z lampy, które mogą przeszkadzać w pracy.

Zadania lamp biurkowych

Modele na biurko spełniają określone zdania, ponieważ światło jest skierowane w określone miejsce. Zadaniem jest więc miejscowe doświetlenie blatu. Dobrze dobrane oświetlenie umożliwi efektywną pracę, czyli pisanie, czytanie, pracę na komputerze czy rysowanie. Delikatne regulowane światło stworzy atmosferę sprzyjającą pracy i nauce i pozwoli kontrolować ilość światła. Zbyt słabe światło może znacznie nadwerężyć wzrok, który będzie się męczył podczas pracy. Oprócz światła zadaniowego trzeba umieścić w pokoju oświetlenie ogólne montowane na suficie.

Jak dobrać styl lampki?

Sprzedawcy oferują różnorodne modele, które można dopasować do stylu swojego wnętrza. Znajdziemy zatem minimalistyczne lampy o stonowanych kolorach lub bardziej designerskie modele, które będą ozdobą pomieszczenia. Do wyboru mamy różne kształty, wielkości, kolory i materiały wykonania. Podczas wyboru warto kierować się indywidualnymi preferencjami i osobistym stylem. Do gabinetów w nowoczesnym stylu sprawdzą się designerskie i bardzo oryginalne lampy. Do wnętrz klasycznych lepiej wybrać modele o stonowanej stylistyce. Kolor lampki biurkowej również trzeba dopasować do kolorystyki całego wnętrza oraz innych elementów znajdujących się w jej pobliżu.

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Dodaj komentarz