Nowe samochody Toyota

Dla fanów motoryzacji lub osób, którzy zastanawiają się nad kupnem nowego samochodu, powstało wiele unikatowych modeli popularnej marki Toyota. Japoński koncern został utworzony w 1937 roku i od tamtej pory, z roku na rok zyskuje sławę i uznanie na rynku samochodów zarówno osobowych, jak i dostawczych. W szerokiej ofercie można znaleźć auta począwszy od miejskich, przez sportowe, aż po zdatne do jazdy w terenie SUV-y. Silniki w tych samochodach to prężne jednostki napędowe o mocy i spalaniu dostosowanym do gabarytów danego modelu, jednak istnieją również wersje energooszczędne i hybrydowe.

Wysokie osiągi idące w parze z niskim spalaniem – czy to możliwe?

Standardowo przyjęło się, że wraz ze wzrostem mocy silnika, większe jest jego spalanie. Nie jest to jednak do końca prawda, gdyż istnieją silniki o mocy przekraczającej 100 KM, które emisją nie odstają od jednostek litrowych posiadających 60KM. W głównej mierze są to napędy hybrydowe, jednak znajdą się w tym zestawieniu również popularne benzyniaki i diesle.

Pierwszym przykładem może być silnik 1.8 Hybrid 122KM e-CVT, które często występujący w modelach Corolla. Podczas jazdy po mieście jednostka spalinowa jest tylko wspomaganiem dla silnika elektrycznego, przez co spalanie jest znikome. W przypadku jazdy w trasie oba napędy pracują na pełnych obrotach, co gwarantuje osiągi w postaci jedenastu sekund do setki przy spalaniu rzędu 5,5L/100km. Odnośnie motorów benzynowych, warto zwrócić uwagę na znajdujący się między innymi pod maską masywnej Toyoty C-HR silnik 1.2 Turbo 116KM, który przy napędzie 4×4 w tym samochodzie, potrafi utrzymywać średnie spalanie 6L/100km.

Decydując się jednak na zakup diesla, polecaną jednostką jest 2.8 D-4D 204KM będący sercem modeli takich jak Hilux czy Land Cruiser, które należą do segmentu tych największych osobówek. Przy ogromnej masie samochodu silnik ten potrafi rozpędzić się do setki w 10 sekund, a jego średnie spalanie wynosi 7,8L/100km.

Dobór samochodu względem potrzeb indywidualnych

Na rynku istnieje tyle modeli samochodów, że bez wątpienia każdy może znaleźć coś dla siebie. Dla zwolenników jazdy miejskiej, chcących tanio i wygodnie dojeżdżać do pracy, odpowiednim modelem będą samochody z serii Aygo lub Yaris. Komfort jazdy z dobrze wyposażonym kokpitem w połączeniu z niskim spalaniem to doskonały opis tych samochodów. Dzięki małym rozmiarom bez trudu możemy zaparkować nimi nawet tam, gdzie przestrzeń jest bardzo wąska.

Osoby gustujące w samochodach rodzinnych oraz pokonujące dłuższe dystanse, śmiało mogą zakupić modele Corolli w wersji sedan i kombi lub hybrydowe modele Camry i Prius. Do dalekich podróży świetnie przystosowane są SUVY pokroju Toyoty RAV4 oraz Highlander, natomiast dla tych, którzy lubią dynamiczne przyśpieszenie, idealnie sprawdzą się najnowsze modele Supry.

Lexus jako luksusowy sub-brand Toyoty

Osoby oczekujące od samochodu komfortu na miarę klasy premium nie zawiodą się, wybierając Lexusa. To właśnie te auta swoim zadziornym wyglądem i bogato rozbudowanym wyposażeniem, przyciągają uwagę osób na ulicy. Ich wygląd nie jest jednak jedynym pozytywnym aspektem, ponieważ pod maską znajdują się mocne, bezawaryjne jednostki napędowe, które wbrew pozorom, nie są drogie w eksploatacji.

Partnerem materiału jest nowe samochody użytkowe znajdujący się w Warszawie.

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Dodaj komentarz