Nowe inwestycje Orlenu w 2020 roku

Ostatnio w krajowych mediach można było znaleźć informacje na temat nowych nowych inwestycji,jakie planuję Orlen. Koncern ten ma w planie spektakularne przejęcia innych firm, co ma pomóc w znacznie szerszym rozwoju celów inwestycyjnych.

Nowe inwestycje Orlenu w 2020 roku

Co planują stratedzy z grupy PKN Orlen? Przede wszystkim z najnowszych informacji, jakie trafiły do polskich mediów, można wywnioskować, że Orlen 2020 roku planuje znacznie podnieść wydatki na inwestycje. Przede wszystkim firma ta będzie chciała wybudować nowe stacje benzynowe, a także wiele nowych punktów ładowania aut elektrycznych. Na rok 2020 Orlen ma w planach również budowę biogazowni. Możemy znaleźć również informacje o tym, że firma ta planuję rozbudowę instalacji ,które służą do produkcji nawozów sztucznych, przy współpracy z włocławską spółką Anwil.

Orlen planuje spektakularne przejęcia

Oprócz gigantycznego wzrostu wydatków na inwestycje, koncern PKN Orlen planuję również na 2020 rok dokonanie spektakularnych przejęć. Przede wszystkim firma ta zamierza przejąć takie podmioty gospodarcze jak Ruch, Energia i Lotos. Ruch to spółka, której specjalizacją jest handel detaliczny, natomiast Lotos to gigant paliwowy. Energia z kolei działa w branży energetycznej. Oczywiście aby te zamierzenia mogły zostać zrealizowane, zgodę na takie przejęcie musi wydać przede wszystkim Komisja Europejska. Ale oczywiście to nie wszystkie uwarunkowania, jakie muszą zostać spełnione, aby przejęcia Orlenu doszły do skutku. Albowiem zgodę na tego typu ruch na rynku musi wydać również rząd.

Kondycja finansowa Orlenu

Razem z informacjami dotyczącymi nowych inwestycji Orlenu, do mediów trafiły również informacje wskazujące na kondycję finansową koncernu. Z tych doniesieni można wywnioskować, że w zeszłym roku zysk netto PKN Orlen był znacznie mniejszy, niż w 2018 roku. Mamy do czynienia z pewną tendencją – mianowicie zyski firmy spadają już drugi rok z rzędu. Co ma na to wpływ? Przede wszystkim niekorzystne warunki skali makroekonomicznej. Na dodatek również tanieją akcje Orlenu na giełdzie. Wydaje mi się więc, że nowe inwestycje i plany przejęć, mają za zadanie wyciągnąć krajowego giganta z gospodarczego zastoju. Czy te plany mają szansę na powodzenie? Wszystko będzie zależało przed wszystkim od decyzji Komisji Europejskiej? Jeśli ta nie zgodzi się na planowane przez Orlen przejęcie Energii, plan inwestycyjny tej firmy może ulec znacznym modyfikacjom.

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Dodaj komentarz