Niszczenie dokumentów – jak wygląda w praktyce?

Wiele firm z długoletnim stażem ma w swoich archiwach dokumenty, które należałoby zutylizować. Proces ten powinien przebiegać z zachowaniem ochrony danych. Może być też czasochłonny, dlatego często zleca się to zadanie zewnętrznym podmiotom. Na czym polega niszczenie dokumentów w praktyce?

Dlaczego warto zlecić niszczenie dokumentów?

Własnoręczne niszczenie dokumentów w Toruniu lub innym większym mieście to czasochłonny proces, który wymaga od pracownika uwagi. W końcu do pism należą m.in. przedawnione umowy z klientami, stare faktury bądź umowy z pracownikami, którzy już od dawna nie pracują w danej firmie.

Wszystkie papiery zawierają wrażliwe dane, które należy odpowiednio chronić. Właśnie dlatego warto skorzystać z usług zewnętrznego przedsiębiorstwa, które zajmie się profesjonalnym niszczeniem dokumentów. Po takiej usłudze firma powinna wystawić certyfikat potwierdzający zachowanie dyskrecji.

Inną opcją jest skorzystanie ze skupów makulatury. Niektóre z nich, takie jak np. Sortownia surowców wtórnych Sortit, mają w swojej ofercie nie tylko składowanie papierów, kartonów i tekstury, ale także usługę niszczenia dokumentów.

Oddawanie dokumentów na skup makulatury

Mieszkańcy Torunia i okolic, którzy zdecydują się na oddanie nagromadzonej makulatury (starych gazet, zeszytów i książek) do skupu makulatury, mogą mieć pewność, że materiały zostaną poddane recyklingowi i że w miarę możliwości nada się im drugie życie.

Jest to również dobry sposób na oddanie zalegającej dokumentacji do zniszczenia. Takie skupy oferują profesjonalne usługi przy użyciu atestowanych urządzeń. Cały proces jest rejestrowany, aby każdy klient miał pewność, że papiery zostaną zutylizowane zgodnie z prawem.

Aby skorzystać z takiej usługi, należy najpierw złożyć zamówienie, czyli podać przybliżoną ilość dokumentów do zniszczenia oraz miejsce zlecenia.

Profesjonalne niszczenie dokumentów to usługa, z której często korzystają większe firmy. Pozwala to zaoszczędzić czas i gwarantuje bezpieczeństwo danych oraz poufność.

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Dodaj komentarz