Nie możesz dostać się do lekarza osobiście? L4 uzyskasz online

Nie zawsze wizyta u lekarza jest możliwa osobiście. W takim przypadku rozwiązaniem może być konsultacja na odległość, w tym także e-wizyta, czyli wizyta odbywająca się online. Jak można z niej skorzystać, by otrzymać zwolnienie L4 – e-ZLA?

Wizyty lekarskie na odległość coraz popularniejsze

Obecnie coraz więcej pacjentów decyduje się na korzystanie z wizyt lekarskich na odległość. Teleporady, czyli porady medyczne udzielane telefonicznie, a także wizyty online stały się codziennością w dobie pandemii COVID-19 i już teraz pojawiają się głosy, że na stałe wejdą one do oferty wielu gabinetów i klinik medycznych w całym kraju.

Wizyta telefoniczna lub przez internet ma wiele zalet. Przede wszystkim jest bardzo wygodna, ponieważ nie wymaga spotykania się z lekarzem osobiście, ale jednocześnie pozwala na uzyskanie jego pomocy. Oczywiście, ma ona pewne ograniczenia, w tym związane z wykonaniem badania pacjenta, to jednak w wielu przypadkach jest ona w stanie zastąpić spotkanie w gabinecie.

Jak uzyskać zwolnienie lekarskie bez osobistej wizyty u lekarza?

Aby pacjent mógł otrzymać zwolnienie lekarskie, czyli ZLA, a dokładnie e-ZLA, ponieważ zwolnienia wystawiane są obecnie elektronicznie, konieczne jest udanie się do lekarza. Nie trzeba jednak robić tego osobiście, ponieważ zwolnienie może być wystawione także podczas teleporady albo podczas wizyty internetowej.

Gdy pacjent chciałby uzyskać zwolnienie L4 online – https://receptyonline24.pl/product-category/l4-online/ w takim przypadku powinien on w pierwszej kolejności wybrać dla siebie placówkę, w której jest to możliwe. Najłatwiej zwolnienie lekarskie otrzymać w prywatnych gabinetach i klinikach prowadzących konsultacje medyczne online. Zapisanie się na wizytę jest dostępne online, dlatego można zrobić to nawet w tym momencie. Wystarczy wybrać lekarza, a także termin wizyty, a potem ją opłacić – konieczne jest zatem zapłacenie za konsultację z góry.

Jak odbywa się wizyta lekarska na odległość?

Podczas gdy teleporada polega na konsultacji telefonicznej, wizyta internetowa polega na wykorzystaniu komunikatorów online. Wtedy lekarz może porozumieć się z pacjentem nie tylko przez przesył głosu, ale też obrazu, co ułatwia konsultację.

W trakcie wizyty lekarskiej można także otrzymać zwolnienie L4 online oraz recepty, gdy będą one konieczne. Dokumenty są wystawiane całkowicie online i zapisywane w systemie ZUS i NFZ, dlatego nie ma potrzeby dostarczana ich osobiście do pracodawcy.

Gdy zatem nie można udać się do lekarza osobiście, w takim przypadku rozwiązaniem jest skorzystanie ze wizyty online. Można zapisać się na nią już w tym momencie.

Aktualizacje newslettera

Wprowadź swój adres e-mail poniżej, aby zapisać się do naszego newslettera

Dodaj komentarz