Nagrobki – 3 najtrwalsze materiały, z których są wykonywane

Nagrobki to jedna z rzeczy, które służą upamiętnieniu osób zmarłych. Z tego powodu muszą być one możliwie jak najtrwalsze tak, by wytrzymać próbę czasu i przypominać o tych, których już z nami nie ma przez naprawdę wiele lat. To wymaga zastosowania odpowiedniego materiału. Jakie są 3 najtrwalsze materiały, z których wykonywane są nagrobki?

Król nagrobków – granit

Za najbardziej materiał, z którego wykonuje się nagrobki w Śremiu, a także w innych polskich miastach uznaje się granit. Jest to prawdziwy król nagrobków, który jest bardzo odporny na czynniki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne takie jak pęknięcia czy też zarysowania. Granit sprawia, że nagrobki nie matowieją, nie mają problemów z odbarwianiem przez opady, skrajne temperatury, wilgoć oraz promeinie UV, a także nagrobki z niego wykonane mogą prezentować się naprwadę okazale.

Z pomocą granitu w naszym kraju tworzy się wiele nagrobków, w tym nagrobki pojedyncze, dziecięce, podwójne i nie tylko. Aby był to jednak najtrwalszy materiał, nagrobki granitowe trzeba przynajmniej raz na kwartał myć go z pomocą ścierki nasączonej wodą z octem.

Piaskowiec – prosty w modelowaniu

Alternatywa dla granitu, która również jest dość wytrzymała, lecz od niego odstaje to piaskowiec. Materiał ten jest bardzo tani, a także ma ciekawy wygląd. Ponadto jest on bardzo łatwy w obróbce, dzięki czemu nagrobki z piaskowca mogą przybierać naprawdę różne formy, co jest jedną z jego największych zalet. Trzeba pamiętać, że nagrobek z piaskowca będzie wymagał jednak więcej pracy niż ten granitowy przy pielęgnacji.

Marmur – oznaka elegancji

Marmur to również niezwykle wytrzymały materiał, lecz nie w naszym kraju. Panujący w Polsce klimat sprawia, że może i z marmuru można tworzyć bardzo ładne nagrobki, lecz mogą się one nadawać do wymiany naprawdę szybko, gdyż na marmur bardzo zły wpływ mają panujące w Polsce warunki pogodowe. Przy zastosowaniu w cieplejszych krajach, w których występują mniejsze opady jest to jednak niesamowicie trwały wybór.

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Dodaj komentarz