Na co pomaga Belladonna?

Wilcza jagoda budzi wśród nas raczej nie najlepsze skojarzenia. Okazuje się jednak, że może mieć działanie lecznicze. Wyciąg z tej rośliny w leku homeopatycznym Belladonna cechuje się szerokim działaniem przy wielu schorzeniach i dolegliwościach.

Atropa belladonna dla zdrowia

Nie jest żadną tajemnicą, że w różnego rodzaju suplementach diety i lekarstwach wykorzystuje się substancje pochodzenia naturalnego. Wszelkie olejki, wyciągi z ziół i inne preparaty mogą wyróżniać się nadzwyczaj korzystnym wpływem na organizm człowieka, nierzadko bywają też pomocne przy wielu kłopotliwych dolegliwościach. Przykładem rośliny, która znajduje takie właśnie zastosowanie, jest Atropa belladonna, którą często określa się także jako pokrzyk wilcza jagoda.

Składniki w niej zawarte mogą być wykorzystywane w lekach homeopatycznych takich jak Belladonna. Tego typu preparaty cieszą się rosnącą popularnością i zaufaniem w naszym kraju. Na czym polega wyjątkowość leków homeopatycznych? Środki te zawierają w sobie minimalną ilość substancji aktywnej. Czasami tak niskie stężenie substancji wywołuje doskonały efekt leczniczy. Co ciekawe, w niektórych sytuacjach dotyczy to nawet środków, które w większej ilości wywołałyby efekt zupełnie odwrotny do oczekiwanego.

Niektóre leki homeopatyczne, jak np. wspomniana Belladonna, mogą być stosowana nie tylko u dorosłych, ale także u dzieci. Ma to istotne znaczenie w wielu przypadkach chorobowych, które u młodych pacjentów przebiegają znacznie intensywniej i szybciej niż u osób dorosłych.

Na co pomaga Belladonna?

Belladonna jest lekiem homeopatycznym, który cechuje się bardzo szerokim i uniwersalnym zastosowaniem, dlatego też preparat ten stosuje się przy rozmaitych dolegliwościach i schorzeniach. Wykazuje wysoką skuteczność w zwalczaniu stanów zapalnych, przy których współwystępuje podwyższona wrażliwość na bodźce i miejscowe przekrwienie. Oprócz tego Belladonna zalecana jest przy ostrych stanach gorączkowych bez względu na przyczynę zaistniałych objawów.

Belladonna doskonale sprawdza się także przy innych dolegliwościach, o czym warto pamiętać. Zalicza się do tego m.in. nadwrażliwość na światło, dźwięki i dotyk, podwyższona suchość błon śluzowych, np. gardła, często współwystępuje wtedy kaszel. Lek homeopatyczny z dodatkiem wilczej jagody pomaga również przy pulsujących zespołach bólowych i nadmiernej potliwości ciała.

Choć wskazano już wiele zaleceń dla tego preparatu, lista wciąż nie została wyczerpana. Do schorzeń i dolegliwości, w których można podawać Belladonnę, zaliczają się także idiopatyczne bóle głowy oraz migreny, mogące być prawdziwym utrapieniem dla każdego. Jeżeli objawy u dziecka lub osoby dorosłej sugerują wystąpienie udaru słonecznego lub zapalenia ucha, Belladonna również okaże się pomocna.

Na koniec trzeba wspomnieć o wszystkich chorobach gorączkowych i dziecięcych chorobach wysypkowych, jak np. różyczka, ospa, szkarlatyna czy słynna trzydniówka. Nie ulega więc wątpliwości, że Belladonna to wysokiej jakości lek homeopatyczny, który wyróżnia się bardzo szerokim działaniem – z pewnością warto mieć ten preparat w swojej domowej apteczce!

Aktualizacje newslettera

Wprowadź swój adres e-mail poniżej, aby zapisać się do naszego newslettera

Dodaj komentarz