Modne zasłony, czyli jakie?

zaslony modne wnetrza

W dzisiejszych czasach zasłony stanowią nie tylko funkcjonalny element wyposażenia wnętrz, ale również ważny element dekoracyjny. Modne zasłony to połączenie praktyczności z estetyką. Wybór zasłon powinien uwzględniać styl i kolorystykę pomieszczenia oraz indywidualne preferencje właściciela. Warto przyjrzeć się bliżej, jakie trendy zdominowały rynek zasłon w ostatnim czasie.

Trendy w stylu

Wśród modnych zasłon wyróżnić można kilka dominujących stylów. Jednym z nich jest styl skandynawski, charakteryzujący się jasnymi kolorami i minimalistycznym wzornictwem. W takim stylu doskonale sprawdzą się zasłony wykonane z bawełny lub lnu, w kolorze bieli, szarości lub pasteli. Inne modne zasłony reprezentują styl eklektyczny, który pozwala na łączenie różnych stylów i wzorów w jednym pomieszczeniu. W takim przypadku warto postawić na zasłony o żywych kolorach i ciekawych wzorach. Ważnym elementem jest również dobór karniszy, które powinny harmonijnie wpisywać się w styl wnętrza.

Kolor i tkaniny

Kolorystyka zasłon może odzwierciedlać charakter pomieszczenia oraz styl aranżacji. W ostatnim czasie modne stały się przede wszystkim pastelowe odcienie, takie jak pudrowy róż, mięta czy błękit. W przypadku zasłon bardziej stonowanych warto postawić na ciekawe wzory i faktury, takie jak kwiatowe motywy czy geometryczne kształty. Warto również pamiętać o odpowiednim doborze tkanin – dobrze dobrane zasłony będą idealnie pasować do charakteru pomieszczenia, ale także stanowić barierę przed promieniami słonecznymi i hałasem z zewnątrz.

Niezależnie od stylu i kolorystyki, warto pamiętać o funkcjonalności zasłon. Obecnie na rynku dostępne są zasłony plamoodporne oraz antyalergiczne, które doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach dla dzieci czy osób z chorobami układu oddechowego. Warto również pomyśleć o dodatkach takich jak ozdobne lambrekiny czy obrusy, które uzupełnią całą aranżację. Na przykład, obrus plamoodporny 140×300 będzie idealnym dodatkiem do stylowej jadalni, w której zawsze warto postawić na funkcjonalność.

Aktualizacje newslettera

Enter your email address below and subscribe to our newsletter

Dodaj komentarz