Miód i jego składniki odżywcze

Miód jest produktem spożywczym, rzecz jasna naturalnym za którego powstanie są odpowiedzialne pszczoły. To wie każdy. Nie każdy jednak wie, dlaczego warto jest go mieć zawsze w swojej spiżarni, a naprawdę warto. Jego właściwości doceniano już w czasach starożytnych i to bynajmniej nie ze względu jedynie na piękny złoty kolor, ale także smak, aromat, a ponadto skuteczność w łagodzeniu stanów zapalnych. Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, iż jest on bardzo dobrym składnikiem stosowanym w kosmetyce.

W przypadku zdrowotnych dobrodziejstw, miód przede wszystkim działa bardzo dobrze na nasze nerwy, a ponadto pracę serca. Świetnie rozprawia się z ranami, które trudno się goją. Ponadto można śmiało przypisać mu o wiele lepsze działanie na niektóre bakterie niż większość antybiotyków. Za jego bakteriobójcze działanie odpowiadają enzymy pochodzące głównie z gruczołów ślinowych owadów. Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, że miód zawiera także inne substancje wykazujące właściwości bakteriobójcze, a mianowicie – nadtlenek wodoru.

Miód jest także bogaty w mikroelementy, a wśród nich potas, fosfor czy też chlor. Należy także wymienić magnez, żelazo, mangan, a ponadto witaminy takie jak B1, B2 czy też A. Jest też bogaty w biotynę czy też kwas foliowy.

Zobacz także: https://easyweb.pl/dlaczego-warto-jesc-czekolade/

Miód i jego właściwości lecznicze

Wśród właściwości leczniczych miodu należy wymienić już wspomniane zwalczanie bakterii, ale ponadto także miedzy innymi wpływ na gojenie się ran. Ten złocisty napój bardzo dobrze sprawdza się również w łagodzeniu biegunek, a ponadto leczeniu wrzodów żołądka. Bardzo dobrze wpływa także na pobudzenie pracy mózgu, ale również koi nerwy, jak również w dużym stopniu ułatwia zasypianie.

Żeby te wszystkie właściwości miały swoje zastosowanie w praktyce trzeba mieć na uwadze to, żeby sięgać tylko i wyłącznie po wyroby naturalne pozbawione wszelkich konserwantów oraz wzmacniaczy smakowych. Tylko takie miody będą mogły sprostać wymaganiom, jakie się przed nimi stawia, a ponadto być po prostu dobre – zarówno pod znakiem jakości, jak i walorów smakowych. Można je znaleźć w sklepach z ekologicznymi produktami, takim jak ten: https://wyrobynaturalne.com/

Aktualizacje newslettera

Wprowadź swój adres e-mail poniżej, aby zapisać się do naszego newslettera